Електронне декларування: старт перенесли на 1 вересня

18.08.2016, 16:50
На засіданні домовились визначити відповідального за роботу системи - фото 1
На засіданні домовились визначити відповідального за роботу системи / Сергій Ковальчук

Народний депутат Єгор Соболєв виклав підсумки спільного засідання парламентських комітетів по боротьбі з корупцією та інформатизації, де обговорювали питання усунення недоліків у захисті інформації під час розробки системи електронного декларування.

Отже:

1. Електронні декларації не будуть прийматися від посадовців, поки система їх прийому не визнана надійною. Агенція із запобігання корупції оголосила про зміну свого рішення почати прийом декларацій з 15 серпня. Нова дата - з 1 вересня.

2. До цього агенція має прийняти у власність розроблений за гроші Програми розвитку ООН софт, документацію на нього і орендувати сервери для зберігання даних.

3. Розробник - компанія "Міранда" має дізнатися від Державної служби спеціального зв'язку конкретні зауваження щодо документації і софта та виправити їх. Після цього система має бути визнана надійною. Агенція із запобігання корупції сподівається отримати цей атестат до 31 серпня.

Ще домовилися, що агенція чітко визначить серед своїх 4-ох членів відповідального за роботу системи електронного декларування і повідомить наш парламентський комітет з протидії корупції. Особиста відповідальність завжди зменшує можливості саботажу.

Все описане оприлюднено і обговорено на спільному засіданні комітетів Верховної Ради з протидії корупції та IT. Відповідно, разом будемо контролювати виконання цього плану.

Ви теж долучайтеся. Чим більше громадян буде цікавитися виконанням законодавства про відкритість в Інтернеті майнових декларацій всіх посадовців та кримінальну відповідальність за брехню в них, тим швидше ми цю відкритість і кримінальну відповідальність матимемо.

Як завжди, великий уклін громадським організаціям з Коаліція «Декларації під контролем», всім активістам, журналістам і громадянам, які вже борються за це.

Без Табу
Публикации
Загрузка...