Експерт Сергій Кудина пояснив, чому капає вода із запобіжного клапана бойлера

20 февраля, 12:16
Експерт Сергій Кудина пояснив, чому капає вода із запобіжного клапана бойлера - фото 1

Експерт з інженерних рішень Vencon Сергій Кудина пояснив, чому із запобіжного клапана на бойлері капає вода та які функції виконує клапан.

Що користувачам потрібно знати про запобіжний клапан

Встановлення цього клапану є обов'язковим, він комплектується виробником до кожного водонагрівача, який, наприклад, можна знайти на https://vencon.ua/catalog/bojlery.

Зазвичай він виконує дві функції:

  • запобіжна функція, тобто збереження цілісності бойлера від впливу надмірного тиску, якій виникає в процесі нагрівання води;
  • зворотний клапан. Так запобіжний клапан не дає воді з бойлера повернутися назад у систему водопостачання при відсутності холодної води в ній.

Деякі виробники бойлерів комплектують свої водонагрівачі клапанами, які виконують додатково третю функцію. Її завдання полягає у можливості стравлювати воду з водонагрівача за потреби, але за допомогою цього клапану повністю злити воду з водонагрівача дуже проблемно та не зовсім правильно. За словами Кудини (https://www.linkedin.com/in/serhii-kudyna/), основна функція запобіжного клапану — захист водонагрівача.

Чому з клапану капає вода

Внутрішній бак бойлера — це циліндрична закрита ємність, і коли відбувається нагрівання, то вода розширюється, і, відповідно, тиск всередині водонагрівача збільшується. Якщо, наприклад, із системи водопостачання заходить вода з тиском 3-6 атмосфер, то під час нагрівання у бойлері тиск може піднятися вище 10. Це критичний тиск, при якому техніка може не витримати, адже більшість водонагрівачів розрахована на роботу до 9 атмосфер. І тут вступає в роботу запобіжний клапан. Зазвичай, при тиску в бойлері у 8 атмосфер, клапан починає скидати частину води через відповідний отвір, тим самим зменшуючи тиск і зберігаючи водонагрівач, а точніше — цілісність внутрішнього баку.

Звичайно, бувають і інші причини, чому капає з клапана. Серед них — нещільне з'єднання, можливий брак або відсутність редуктора. Якщо у вас не вмонтований редуктор тиску, то при підвищенні тиску в системі водопостачання вище 8 атмосфер, постійно буде спрацьовувати запобіжний клапан, завдання якого зменшити тиск у водонагрівачі шляхом скидання води у каналізацію, а відтак, при тискові в системі більше 8 атмосфер, у бойлері також буде більше 8 атмосфер і, відповідно, із запобіжного клапана постійно буде текти вода.

Також трапляються випадки, коли у клапанів, які виконують одразу три функції: захист, зворотний клапан і стравлювання води, вода капає не зі спеціального отвору, а зі сторони прапорця, який відповідає за скидання води.


Публикации