Для розмінування України знадобиться щонайменше десятиліття
Для того, щоб розмінувати Україну, ймовірно, знадобиться щонайменше десятиліття, заявила 17 квітня розвідка Великої Британії у своєму традиційному щоденному звіті.
«Щодня в Україні продовжують надходити повідомлення про жертви серед цивільного населення через міни. Найбільше постраждали Херсонська і Харківська області, раніше окуповані Росією. Із приходом весни і збільшенням кількості людей, залучених до сільськогосподарської діяльності, ризик інцидентів із мінами зросте», – йдеться в повідомленні.
У розвідці зауважили, що від початку повномасштабного вторгнення було зареєстровано понад 750 постраждалих від мін серед цивільних жителів України – в кожному восьмому випадку серед постраждалих була дитина.
На деокупованих територіях місцеві жителі регулярно натрапляють на міни, часто травмуючись чи втрачаючи життя. Влада закликає людей бути обережними і не відвідувати ліси, лісосмуги, поля, які не обстеженні саперами і де ще можуть залишатися вибухонебезпечні предмети.
За даними ДСНС, потенційно небезпечними через замінування є третина від загальної площі України. Наразі Україна є найбільш замінованою країною у світі.
Росія атакувала притулок для собак у Запоріжжі, є загиблі та поранені тварини
Чому російські удари по українській енергетиці - це акт геноциду
Ілон Маск допоміг Україні у боротьбі з російськими дронами на Старлінках
Трамп викрутив на максимум блокаду Куби
Теперь положение России будет только ухудшаться