Дерзертирів, що вбили поліцейського, затримали на Вінничині - їм оголосили підозри

22 апреля, 12:59
Вбивць поліцейського затримано - фото 1
Вбивць поліцейського затримано / Нацполіція

Слідчі вже оголосили підозри нападникам на поліцейських на Вінничині.

Підозри оголошені за статтями №348 (Посягання на життя працівника правоохоронного органу) та частиною 1 статті 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами). Запобіжний захід підозрюваним будуть обирати завтра на Вінниччині за місцем скоєння злочину.

«Вони стверджують, що причиною нападу і мотивом вбивства стало те, що вони перевозили гранати. Проте, лише коли будуть встановлені всі речові докази, слідчі зможуть з’ясувати, який був мотив», – каже речниця Національної поліції України Олена Бережна.

Дерзертирів, що вбили поліцейського, затримали на Вінничині - їм оголосили підозри - фото 215906

Вбивцям "світить" довічне / фото - Нацполіція

За словами річниці Національної поліції, під час слідчих дій напередодні знайшли одну одиницю зброї. Ймовірно, нападники стріляли з неї, але ще проводиться експертиза.

Нападникам допомагали переховуватися. «Допомагали. Вони міняли місця перебування, автомобілі. Врешті знайшли покинуту будівлю, в якій переховувалися. Мали намір покинути територію України, через це перебували в Одеській області. Але завдяки злагодженій і складній спецоперації поліцейських вдалося їх не просто затримати, а зробити це без ризиків для населення. Це була вдала і складна поліцейська операція», - заявила речниця Національної поліції України.

Речниця додає, що нападники самі родом з Вінничини.

Також Державне бюро розслідувань повідомляє, що нападники самовільно залишили військову частину в Одеській області. Працівники ДБР повідомили затриманим про підозру у дезертирстві зі зброєю, здійснену в умовах воєнного стану (частина 4 статті 408 КК України).

21 квітня двоє осіб, які вночі 20 квітня напали на поліцейських у Вінницькій області, були затримані на Одещині.

Один із нападників, за даними, Нацполіції, поранений, його стан стабільний, під час затримання йому надали медичну допомогу.

Другий поліцейський, який під час нападу був поранений, зараз у лікарні в стані середньої тяжкості, каже Бережна. А сьогодні відбудеться прощання із 20-річним загиблим поліцейським Максимом Зарецьким.

Радіо Свобода

Публикации