Чому ідея «вступ до НАТО в обмін на території» тупа та безглузда

23 августа, 11:48
Ніяких поступок русні - фото 1
Ніяких поступок русні / ЗСУ

А тепер трошки стосовно тези про «вступ до НАТО в обмін на території» і чому вона є безглуздою.

Україна воює та буде воювати далі, бо мирне рішення неможливе. Ніякі домовленості не змусять Росію дотримуватися даного слова, тож війна продовжиться попри будь-які перемир'я.

Питання лише в тому, з якою інтенсивністю і в яких масштабах війна триватиме далі. Будь-яке перемир'я, навіть закріплене красивими печатками як «довічне» буде зірвано Москвою за першої ж нагоди. Це не той гравець, який буде грати за правилами, і це очевидно.

Так от, власне, про безглуздість. Членство в НАТО не ставить жодних обмежень щодо ведення війни. Так, ніхто не зупинив Туреччину від окупації частини Кіпру, а її стосунки з Грецію, іншим членом альянсу, важко назвати дружніми. США напали на Ірак попри незгоду всередині НАТО.

Тобто, обмін територій на членство в теорії ніяк не зв'язує наші руки. Ніщо не заважає вступити в НАТО й продовжити війну за історичну справедливість. Росія все одно буде працювати проти нас, і приводів для відновлення наступу буде скільки завгодно.

Звісно, заповітний п'ятий параграф задіяний не буде — інакше б нас до альянсу в такий спосіб не кликали.

Звісно, що для нового наступу буде потрібна політична воля, однак цього ресурсу в нас більш ніж достатньо, а з часом буде ще більше, бо наша агентність у світовій політиці зростає. І саме тому сама ідея є безглуздою. НАТО вигідніше давати нам зброю, і спостерігати здалеку.

канал Дмитра Мрачника "Передостання інстанція"

Публикации