Чим гірше, тим краще? Про поради журналістів щодо безвізу та реформ

16.08.2016, 12:15
Спочатку - реформи, потім - безвіз? - фото 1
Спочатку - реформи, потім - безвіз? / kordon.in.ua

Проблеми з електронним декларуванням наштовхнули журналістів на колективні заяви із закликами не надавати безвізовий режим. У соцмережах відповідний текст "Української правди" викликав бурхливу реакцію.

У тексті журналісти фактично закликали країни ЄС не надавати Україні безвізового режиму до того часу, як ситуація не зміниться кардинально. Особливу увагу приділили зриву запуску електронного декларування та попунктно виклали, що треба зробити для зміни ситуації.

Стаття "Імітатори реформ. Чому Захід має відмовити Порошенку у фіндопомозі на безвізовому режимі", опублікована вчора на "Європейській правді", викликала у соцмережі дискусію - як серед тих, кого лише вразила назва, так і серед тих, хто впорався із усім текстом до останньої крапки.

Голова Transparency International Ukraine Ярослав Юрчишин зазначив, що за висловлену думку чомусь критикують журналістів, а не владу, яка поставила під загрозу запровадження безвізового режиму. Хоча в експерта є питання до стрічки новин та заголовків на "Українській правді", у цьому питанні він журналістів підтримав.

Журналіст Сергій Іванов зазначив, що йдеться про колаборацію та "словесний тероризм".

Фінансовий експерт Сергій Фурса вважає, що всі реформи, які втілені в Україні до цього часу, проводилися під тиском кредиторів, і не отримати допомоги Заходу - значить дати Україні шанс для реальних змін.

А журналіст Роман Скрипін впевнений, що медіа не має право на власну позицію.

Питання ж викликає ось що. Матеріал підписано дивним чином: "Автори: редакція "Європейської правди", редколегія "Української правди". На початку тексту зазначено, що такий формат використовується вперше.

Чи то у колективі на всіх одна думка, чи то жоден з авторів не наважився поставити під текстом своє ім'я. Обидва варіанти виглядають не надто добре.

Без Табу

Публикации