Чи врятують Росію від краху снаряди з КНДР

18.10.2023, 14:44
Північна Корея може лише відтермінувати крах росіян - фото 1
Північна Корея може лише відтермінувати крах росіян / РосЗМІ

​Чи справді росіянам аж так треба арта та мільйони снарядів від КНДР?

Оскільки деякі західні та вітчизняні ресурси й далі "гріють" тему, що в путіна начебто аж так погано зі снарядами, що тут його врятує тільки Ким Чен Ин, то треба розуміти наступне.

З однієї сторони, судячи з усього, Північна Корея уже і так постачає росіянам БК та важливі військові матеріали. Але тут скоріш за все постачаються не снаряди до буксируваної артилерії, а реактивні снаряди до "Градів", танкові снаряди 115-мм та 100-мм до Т-62 і Т-55, і комплектуючі до цих типів танків.

Північнокорейські реактивні "олівці" уже навіть попадали як трофей до наших козаків. А своєї бази для настільки активного розгортання Т-62 і Т-55 у росіян не було на лютий 2022 року не було, бо усі більш-менш придатні до використання машини цього типу росіяни "загнали" союзникам в Африці та Близькому Сході навіть після навчань "Восток-2018", де ж відпрацьовувалась мобілізаційна розконсервація подібних танків.

Справді, хоча в окупантів на складах зберігання може бути ще значна кількість своїх гармат, є мінімум один тип північнокорейської арти та БК до нього, який може цікавити ворога – САУ М1978 "Коксан" калібру 170 мм, з дальністю стрільби орієнтовно до 40-60 км (на фото).

"Коксан" може бути цікавий росіянам саме для формування важких артилерійських бригад, бо своїх артсистем типів 2С7 "Пион" та 2С4 "Тюльпан" у ворога на консервації залишилось максимум по 2 сотні кожен, і ще питання, що з того реально можна поставити у стрій.

Але з іншої сторони, тут не можна ігнорувати і той факт, що ворог сам по собі еволюціонує. Зокрема в тому ключі, щоб зменшувати питоме використання артилерійських снарядів, зберігаючи плюс-мінус ту саму ефективність ведення вогню.

Для розуміння – якщо на кінець липня 2023 року армія рф щодоби могла відстрілювати по всій лінії фронту до 70 тисяч снарядів на добу, то десь на кінець серпня цей показник скоротився до 20-30 тисяч пострілів на добу, але фактор переваги ворога по артилерії при цьому все рівно нікуди не зник.

А використання тих же розвідувальних БПЛА та "Ланцетів", і танків Т-55 і Т-62 в ролі "штурмових гармат" окупанти ведуть саме для того, щоб компенсувати свої проблеми як і по кількості наявних стволів артилерії, так і по нестачі снарядів.

Протиборство по артилерійському вогню зараз іде саме в якісному вимірі. Тому наш святий обов’язок тут – максимально допомагати нашим козакам на передовій усім, чим їм необхідно!

телеграм-канал "Оперативні новини"

Публикации