Через загострення на фронті Зеленський переніс всі міжнародні заходи за його участі

15 мая, 14:11
​​Володимир Зеленський залишається в Україні - фото 1
​​Володимир Зеленський залишається в Україні / ОПУ

Через ситуацію на фронті президент України Володимир Зеленський дав доручення перенести всі міжнародні заходи за його участі, повідомляє у телеграмі Офіс президента.

«Володимир Зеленський дав доручення перенести всі міжнародні заходи за його участі, заплановані на найближчі дні, та опрацювати нові дати проведення. Ми вдячні партнерам за розуміння», – йдеться у повідомленні.

Зеленський провів щоденний селектор, на якому обговорювалися передусім ситуація на Харківщині та забезпечення Сил оборони України.

«Президент заслухав доповідь начальника Генштабу Анатолія Баргилевича. На місці працюють командувачі ДПСУ, НГУ та безпосередньо Головком Олександр Сирський, який ухвалює всі рішення на основі вичерпної інформації. Розгортаються додаткові сили, резерви є. Розвідки – ГУР та СЗР – бачать усі ймовірні кроки противника», – зазначають в Офісі президента і додають, що Олександр Сирський регулярно доповідає президентові про ситуацію.

Раніше медіа писали, що Володимир Зеленський скасував візити до Іспанії та Португалії, які мали відбутися наприкінці цього тижня. Причиною скасування поїздок називали складну ситуацію на фронті.

Російські сили зранку 10 травня розпочали наступальні дії в Харківській області уздовж українсько-російського кордону. Їм вдалося захопити кілька сіл, нині тривають бої за Вовчанськ, місто з довоєнним населенням майже 17 тисяч людей.

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Литвиненко заявив, що на кордоні з Харківською областю Росія зосередила близько 50 тисяч солдатів, у наступі наразі беруть участь понад 30 тисяч російських солдатів. Але, за його словами, загрози штурму міста Харкова поки немає.

Президент України Володимир Зеленський ввечері 14 травня заявив, що ситуація на Донеччині й Харківщині зараз є «досить напруженою», але контрольованою.

Генштаб ЗСУ 15 травня заявив, що на Харківському напрямку сили РФ проводять перегрупування – з початку доби активних дій з їхнього боку не було, вони намагаються закріпитися на досягнутому рубежі.

Радіо Свобода

Публикации