Звідки отримують фінансування українські політичні партії

11.04.2017, 14:55
Партійні гроші - фото 1
Партійні гроші

У свіжому випуску програми "Наші гроші" – вже другий рік провідні партії фінансуються з бюджету України. Чи достатньо цих грошей депутатам.

Осінь 2015 року Верховна Рада розглянула закон про фінансування політичних партій. Головне завдання - зменшити ризики політичної корупції.

На 2016 рік було передбачено 390 мільйонів гривень, та депутати отримали лише третину – 165. Розподіляють державні кошти між партіями, які подолали 5% бар’єр і потрапили до парламенту. Але добровільні внески ніхто не відміняв.

У річному звіті "Батьківщини" рух "Чесно"помітив, що кошти громадян надходять систематично - однакові суми в один і той же час. Від симпатиків "Батьківщина" отримала 7 мільйонів 600 тисяч гривень. Люди підтверджують, що перераховували кошти на партію, але суми відрізняються в сотні разів.

Юлія Тимошенко звинувачення відкидає, каже, що людей залякували і тому вони не зізнаються в фінансуванні "Батьківщини". Також партії Тимошенко дали гроші дві іноземні компанії на суму в 1,5 мільйони гривень, хоч за законом політичні сили не можуть фінансуватись з-за кордону.

Юлія Володимирівна цю інформацію заперечує. У 2016 з бюджету на "Батьківщину" було виділено 6,5 мільйонів гривень, бо партія не подала вчасно звіт.

Деталі партійних фінансових справ в сюжеті програми "Наші гроші. Звідки отримують фінансування українські політичні партії":

24 канал

Публикации