Звідки готувався напад на Білорусь: Росія планувала вторгнення та окупацію у 2020 році

19 апреля, 12:48
Ну, давай, покажи - фото 1
Ну, давай, покажи / Кремль

Здобуті воєнною розвідкою України документи свідчать про підготовку 1 танкової армії Росії до вторгнення та захоплення території Білорусі.

Деталі повідомляє Головне управління розвідки при Міноборони України.

"Після фальсифікацій президентських виборів у Білорусі ЗС РФ розробили план вторгнення та придушення народних протестів", - йдеться у повідомленні.

У розвідці зазначають, що окупація Білорусі планувалася під приводом уникнення втягування Росії "у Європейському континентальному районі у регіональну чи широкомасштабну війну з країнами-членами НАТО на Заході".

"Одним з доказів підготовки РФ до військової агресії проти сусідньої держави є "Легенда до задуму на перегрупування з'єднань та військових частин 1 танкової армії у район виконання завдання", - додають у ГУР.

Звідки готувався напад на Білорусь:

24 лютого 2022 року РФ вторглася в незалежну Україну. Білорусь виступила союзником Росії у війні проти України - надала територію для армії вторгнення, авіації ворога, а також для обстрілів українських земель, забезпечувала логістику окупантам і тили.

При цьому Лукашенко вигадав байку про "превентивний удар", але йому ніхто не повірив, а слова "а я сейчас покажу, откуда готовилось нападение" стал міжнародним мемом, а їх автор - посміховиськом.

УНІАН

Публикации