Ковбасу війни зарито: Зеленський запросив президента Німеччини Штайнмаєра до Києва

05 мая, 20:07
Герра Президента знову чекають у Києві - фото 1
Герра Президента знову чекають у Києві / ОПУ

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським, у якій отримав запрошення приїхати в Україну.

Президент Зеленський поінформував Федерального президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра про ситуацію на фронті та в Маріуполі, подякував за підтримку України та висловив очікування щодо її посилення.

Саму розмову глава держави назвав конструктивною: «Провів добру, конструктивну, дуже важливу розмову з Федеральним президентом Німеччини паном Штайнмаєром. Подякував за потужну підтримку України. Очікуємо на її посилення. Лідерська позиція Німеччини важлива для протидії агресії рф. Повідомив про ситуацію на фронті, критичний стан справ у Маріуполі».

На сайті глави німецької держави в свою чергу повідомляється, що «обидва президенти охарактеризували розмову як «дуже важливу і дуже хорошу». Роздратування з минулого зникли. Обидва президенти погодилися підтримувати тісні контакти». Штайнмаєр висловив солідарність, повагу та підтримку мужній боротьбі українського народу проти російських загарбників.

У ході 45-хвилинної бесіди Зеленський запросив в Україну федерального президента і канцлера. Втім, поки невідомо, чи Штайнмаєр готовий поїхати до Києва і коли можлива ця поїздка.

Нагадаємо, останніми тижнями у відносинах Києва і Берліна виникла додаткова напруга через відмову у візиті Штайнмаєру - українська сторона відмовилась його приймати через багаторічні тісні відносини з Росією, запросивши натомість федерального канцлера.

Олаф Шольц визнав, що не хоче їхати до Києва, поки там не побуває президент Франк-Вальтер Штайнмаєр, та натякнув, що чекає від України кроків назустріч для залагодження цієї ситуації.

Посол України в Німеччині Андрій Мельник розкритикував відмову Шольца від візиту до Києва, зазначивши, що той "вдає ображену ковбасу" (німецький фразеологізм, який означає "вдавати ображеного"). Втім, схоже, перед російською загрозою у Німеччині вирішили не бути цією самою "ковбасою" та забути про дрібні образи.

Українська правда

Публикации