Зеленський везе зі Словаччини 16 нових гаубиць Zuzana 2

07.07.2023, 19:54
Президент Зеленський та президент Чапутова - фото 1
Президент Зеленський та президент Чапутова / ОПУ

Словаччина незабаром відправить Україні ще 16 самохідних артилерійських установок Zuzana 2, у планах - спільно розробляти новий тип гаубиць.

Про це заявила Президент Словаччини Зузана Чапутова під час спільної з главою Української держави Володимиром Зеленським пресконференції у Братислав.

«Словаччина надала Україні засоби ППО, бойові літаки. Співробітництво у цій сфері поступово переходить у співпрацю в інших сферах. Нам вдалося підписати контракт на поставку 16 гаубиць Zuzana 2 в Україну, це відбудеться вже дуже скоро», - сказала Чапутова.

Вона додала, що Словаччина і Україна планують спільно розробляти новий тип гаубиць і розпочати спільне виробництво боєприпасів та систем розмінування "Божена".

«З боку України є бажання збільшити обсяги розмінувального устаткування», - зазначила Президент Словаччини.

Словаччина в січні 2023 року надіслала останню з восьми самохідних артилерійських установок Zuzana 2, які придбала Україна. Тоді ж у Генштабі повідомили, що після виконання цього українського замовлення Словаччина виготовить ще 16 гаубиць Zuzana 2, їх профінансують Данія, Німеччина та Норвегія.

Зеленський везе зі Словаччини 16 нових гаубиць Zuzana 2 - фото 214098

Zuzana 2 - ефективно себе проявило на фронті

Словацька самохідна артилерійська установка Zuzana оснащена 155-міліметровою гаубицею з довжиною ствола 52 калібри. Максимальна дальність стрільби становить 41 км. Гаубиця дозволяє здійснювати 6 пострілів за хвилину та ефектно знищувати русню.

Нагадаємо, що перед Словаччиною Президент Зеленський відвідав Чехію. Ця країна теж вирішила нп мовчати - країна передасть Україні штурмові гелікоптери, а наступного місяця - 100 тисяч боєприпасів.

Укрінформ

Публикации