Європарламент визнав Лукашенка причетним до війни проти України

14 сентября, 14:02
Сядуть усі - фото 1
Сядуть усі

У середу, 13 вересня, Європарламент прийняв резолюцію, що визнає білоруського диктатора Олександра Лукашенка причетним до війни проти України, підтвердивши його власну заяву про "соагресорів".

Уможлививши невиправдану агресивну війну росії проти України, режим Лукашенка став співучасником злочинів, скоєних росією, що передбачає відповідальність за руйнування та шкоду, заподіяну Україні... Спеціальний міжнародний трибунал щодо злочину агресії, скоєного росією проти України, повинен мати юрисдикцію для розслідування злочинів не лише путіна та російського політичного та військового керівництва, але й білоруського керівництва. Закликає інституції ЄС та держави-члени вжити всіх необхідних заходів для забезпечення кримінального переслідування білоруських посадовців, причетних до злочину агресії, воєнних злочинів, злочинів проти людяності та злочинів геноциду, скоєних проти України..», - йдеться у резолюції.

Також документ вважає Лукашенка таким же відповідальним за ці воєнні злочини (тоюто депортація або насильницьке переміщення населення), як і Владімір Путін та Марія Львова-Бєлова, і тому закликає МКС розглянути можливість видачі аналогічного міжнародного ордеру на арешт Лукашенка».

Таким чином, варто очікувати рішення Міжнародного кримінального суду щодо видачі ордеру на затримання Лукашенка.


Публикации