Є ризик втрати державності: Зеленський застеріг Білорусь від участі у війні

13 января, 12:18
"Білоруське питання" може бути вирішене за 3 - 4 дні - фото 1
"Білоруське питання" може бути вирішене за 3 - 4 дні / ОПУ

Мінськ має уникнути ролі, яку обрала собі москва, нападаючи на Україну. Завданням білорусів є недопущення повного втягнення країни у війну на боці Росії, оскільки це буде для них стратегічною помилкою.

Про це в інтерв’ю польському телеканалу TVP заявив Президент України Володимир Зеленський.

“Завдання росії – втягнути Білорусь у повномасштабну війну проти України на нашій території. Я вважаю, що завданням Білорусі є не робити цього. Це не наше завдання, а їхнє, для збереження країни. Я так вважаю, і від цього залежатиме місце білорусі на мапі цивілізованих країн у майбутньому. Це буде дуже серйозна стратегічна, історична помилка",- наголосив Зеленський.

Він підкреслив, що про відносини України з росією вже можна забути, оскільки росія обрала агресію, спричинивши величезну трагедію українського народу. Натомість білорусь “ще може уникнути ролі, які обрала собі росія і від того залежатиме, що буде далі”.

“У будь-якому випадку ми сусіди. Білорусь так чи інакше матиме вплив на геополітику в нашому регіоні. Ця країна є нашим сусідом і сусідом Польщі, тому вона важлива для нас і для Польщі. Це також стосується гарантій безпеки в нашому регіоні та гарантії безпеки в усій Європі”, - констатував Зеленський.

Наразі Білорусь пасивно підтримала росію у повномасштабній агресії проти України, надаючи російській армії свою територію, інфраструктуру та військову техніку. Натомість білоруська армія не бере безпосередньої участі у війні, хоча Путін активно схиляє до цього Лукашенка. Станом на сьогодні росія намагається створити на території рб боєздатне угруповання військ з метою наступу на Україну. Утім, командування ЗСУ переконує, що загроза наступу з півночі усе ще залишається невисокою.

Укрінформ

Публикации