Як встановити зношення маточинного підшипника самостійно

17 января, 19:28
Як встановити зношення маточинного підшипника самостійно - фото 1

Маточинний підшипник – не найпопулярніша деталь автомобіля. У більшості водіїв знання про нього закінчуються назвою, ще якась частина знає, що цей підшипник з часом зношується.

А ось далі вже починається терра інкогніта: місце розташування, терміни експлуатації і, найцікавіше, як встановити, що підшипник працює не так, як треба. Адже володіючи цією нескладною інформацією, можна значно заощадити на послугах СТО і самому купити новий підшипник Ланос недорого на маркетплейсі, коли прийде час заміни.

Ознаки того, що підшипнику маточини час на спокій

1. Він шумить

Зношені підшипники дуже характерно гудуть при роботі авто. Якщо один раз ви почуєте цей звук і зрозумієте, що він означає, більше його ніколи ні з чим не переплутаєте. Щоб не помилитися вперше, симптом слід розглядати у комплексі з рештою "симптомів", що в цілому дадуть повну картину.

2. Він люфтить

Якщо ви почуєте підозрілий шум, перевірте колесо на люфт. Зношений підшипник можна визначити, похитавши колесо на всі боки: люфтити буде дуже помітно. Однак, крім підшипника, люфт можуть дати рульові наконечники. Щоб визначити різницю, знадобиться допомога друга: один хитає колесо, другий дивиться на нього зсередини. Маточинний підшипник дає люфт колеса щодо цапфи, а якщо винні наконечники, люфтитиме цапфа цілком.

3. Він нагрівається

Маточинний підшипник наприкінці терміну експлуатації часто клинить, через що відчутно нагрівається. Виявити це можна, торкнувшись після подорожі до колісного диска. А якщо мучать сумніви, просто порівняйте із температурою на другому колесі тієї ж осі. Заклинивший маточинний дасть відчутну різницю. Крім нього, причиною перегріву може стати несправний гальмівний супорт.

eO90TIZnAwGF0-sG-zPl_ebsUy20CneEwLeTzofn42NE4rXcaBuhulALKtc53Cn_JZ0FdBJ6tlUrA5xtbko-ojCbytl4Xl5g06ym_eQYjdlEAkEvH15Rs60AyBrwqyAnNnLn07ZzyVdnWkivOVcUDt1gS9fa_9vDOdyRjh5DExbPVRbqx4ISPU4W-Lwb3g

4. Автомобіль відводить убік

Коли вмираючий маточинний підшипник заїдає, це порушує прямолінійність руху. Автомобіль заносить у бік проблемного колеса. Супорт або механізм ручного гальма також можуть бути винні у заметах.

Хоча жоден з наведених симптомів не може однозначно гарантувати, що маточинний підшипник настав час міняти, два або більше з них одночасно дають цілком ясну картину. Діагностика стане простіше, якщо автомобіль знаходиться в хорошому стані і ви можете бути впевнені, що гальмівна та рульова система справні. У такому випадку можна не боятися переплутати підшипник маточини з іншими деталями, ну а в іншому разі краще перевіряти свої здогади у фахівця.

 


Публикации