Вовк у меценатській шкурі: Тимофій Нагорний як черговий провал ФСБ

23.10.2018, 11:30
Нагорного підвела власна жадібність - фото 1
Нагорного підвела власна жадібність / Тимофій Нагорний via Facebook

Автор Без Табу розповідає про жадібного та недолугого агента впливу Росії в Україні – Тимофія Нагорного, який став черговим провалом російських спецслужб.

Схоже, шпигунсько-диверсантські пристрасті на території України не вщухатимуть досить довго. Всім відомо, що чужими руками простіше та безпечніше не лише загрібати жар, а й розкидати його потім довкола, аби за збігу необхідних обставин все горіло і палало. Останнім часом у держави-агресора, щоправда, регулярно трапляються проколи. То завербована Савченко зарано розкриє усі карти, то шпигуна-перекладача підсадять до державного діяча, що навіть реального доступу до державної таємниці не має. Але трапляються і випадки, що змушують добряче почухати потилицю.

Про Тимофія Нагорного громадськість здебільшого призабула років сім-вісім тому. Він хоч і намагався активно проявити себе на ниві благодійності та шоу-бізнесу, паралельно займаючись активною пропагандою здорового способу життя, однак в пам’яті мільйонів назавжди лишився «чоловіком Лілії Підкопаєвої» та "кумом Ані Лорак" (ну, може, ще трохи продюсером Міки Ньютон). Олімпійська чемпіонка Атланти була особою більш медійною, і навіть знаменита промова із проханням проголосувати за Януковича на виборах 2004 року особливо не змінила ставлення до неї. Щоправда, після розлучення та переїзду Лілії за океан з медіапростору в глобальному плані на певний час випали обоє.

Вовк у меценатській шкурі: Тимофій Нагорний як черговий провал ФСБ - фото 154660

Тимофій Нагорний - початок / ОК

Хоча ні, одна резонансна згадка про Нагорного все ж була: чотири роки тому його затримали у Москві разом з помічником під час участі у так званому «марші миру». Кілька днів протримали за ґратами нібито за опір правоохоронцям і раптом відпустили. На думку українських спецслужб, саме тоді і сталася вербовка з боку спецслужб РФ. Бізнесмен та меценат – так себе позіціонував Нагорний - спокійно повернувся до України, продовжив займатися «благодійними» справами. І ніхто б не дізнався про його «шпигунську історію», якби не жага чи то грошей, чи то слави.

Жадібний та тупий Нагорний викриває себе - відео:

На сторінці диверсанта-невдахи у Вікіпедії присутня цікава характеристика: «Ніколи не ходить на вибори, політикам не вірить». Якщо копнути трішки глибше, виявиться, що ця інформація не відповідає дійсності. На вибори активний громадський діяч ходив, причому не лише в якості виборця. Якось він навіть намагався стати народним депутатом та частиною зловісного сьомого скликання Верховної Ради, але поступився на одномандатному окрузі в рідній Макіївці Валерію Омельченку. Не зіграти на його нереалізованих політичних амбіціях з точки зору ФСБ було б гріхом.

Вовк у меценатській шкурі: Тимофій Нагорний як черговий провал ФСБ - фото 154657

Тимофій Нагорний via Facebook

За задумом кураторів, Нагорний під прийдешні парламентські вибори мав створити чергову за ліком партію: за вивіскою - українську, а насправді - проросійську. З цією метою Нагоиний старанно насичував свою фейсбук-сторінку патріотичними фото та іншими атрибутами небайдужого українця. Навряд чи вона б з першої спроби подолала прохідний бар’єр, але першочерговою метою було все ж не миттєве потрапляння до ВР. Головне – засвітитися у ЗМІ та серед громадськості тезами кремлівської пропаганди. Вони, до речі, лишилися майже незмінними: Україна має відмовитися від вступу до НАТО та ЄС, а також нарешті надати російській мові статус другої державної. Судячи з численних соцопитувань, подібна риторика застаріла десь одночасно з вербуванням Тимофія у Москві. Однак не варто забувати, що РФ поки швидше працює на дестабілізацію поточного стану справ, ніж на захоплення влади.

Все це випливло назовні майже випадково, коли Нагорний вирішив допомогти неназваному бізнесмену українського походження з Канади, якого СБУ заради збереження таємниці слідства називає «замовником». Допомога ця мала бути не безкоштовною і стосувалася нібито припинення переслідування клієнта з боку російських силових структур. Аби краще поставити себе перед «замовником», довелося згадати і про можливість прямого контакту з Луб’янкою, і про наявність виходів на окремих членів парламенту РФ та адміністрацію Путіна. За все Нагорний просив 100 000 євро, на чому і спалився.

Вовк у меценатській шкурі: Тимофій Нагорний як черговий провал ФСБ - фото 154659

Тимофій Нагорний via Facebook

І тут знову виявилося, що правонаступники КДБ СРСР втратили хист щодо професійної підготовки диверсантів. Бо шпигун-новачок, схоже, навіть не зрозумів, що його нахваляння співрозмовнику та інші цікаві факти записуються на камеру. А доказова база у справі про державну зраду, за звинуваченням в якій екс-чоловік титулованої гімнастки залишиться під вартою щонайменше до 30 листопада, базується саме на цих відеозаписах. Ба більше, в підсумку може виявитися, що й «канадський бізнесмен українського походження» був лише професійною підсадною качкою – в такому випадку СБУ варто буде заслужено поаплодувати, а це трапляється нечасто.

Цікаво, якого розвитку історія отримає надалі. Чимало публічних персон гарантовано почнуть тиснути на слідство та суд. Якщо вже прозвучало прізвище Медведчука, то не дивуйтеся, якщо підконтрольні йому ЗМІ влаштують кампанію з відбілювання. Та й простий люд підключиться, адже мова про мецената, який протягом останніх трьох десятиліть «робив богоугодні діла». Куратори частково добилися свого – про Нагорного та проросійські задуми таки заговорять. От тільки не в тому контексті, про який мріяли на Луб’янці.

Вовк у меценатській шкурі: Тимофій Нагорний як черговий провал ФСБ - фото 154658

Тимофій Нагорний via Facebook

Насправді було б непогано створити корисний юридичний прецедент, оскільки досі засудити до реальних термінів ув’язнення відомих та впливових колаборантів не вдавалося. Тож для недореформованої судової гілки цей іспит буде показовим. Добра людина – не професія, і тим більше не пом’якшуюча обставина, коли маємо справу з державою-агресором. Але все ж існує ризик, що «колективний Медведчук» знову виявиться сильнішим.

З повагою,

Гриць Якович Вареник, літературознавець

Без Табу

Публикации