Влада намагалася представити призначення іноземців, як величезне досягнення

14.09.2017, 16:45
Час минає - фото 1
Час минає

Політолог Валентин Гладких про завершення "ери варягів" на державній службі та зміні у ставленні влади до них: раніше їх буквально нав'язували - нині ж хочуть повісити усіх собак.

Слідкуючи за затриманням «на гарячому» ставленика колишнього глави ВАТ «Укразалізиці» Войцеха Балчуна мимоволі я пригадав старий мульт із серії "веселі яйця", часів президентства Ющенка, де тодішній прем'єр говорить: «А у мене ще якути є, вони дешевші». Поляки виявилися не дешевшими...

Я не був ані прихильником, ані супротивником ідеї запрошувати на ключові посади легіонерів. Попри те, що хоча влада намагалася представити призначення іноземців, зокрема й Балчуна, як величезне досягнення, мені було очевидно, що варяги приречені на провал. Утім, у постреволюційному екстазі не було місця дискусіям про ефективність запрошених іноземців - вони безсоромно накидалися владою суспільству і, на жаль, сприймалися ним як панацея.

Запрошення іноземців на цілу низку найважливіших посад в український уряд тоді вважалося одним з головних нововведень і ознакою якісних змін в державному управлінні. Поява того ж Войцеха Балчуна з його новою командою в «Укралізниці» сприймалася як панацея. Ефективність роботи цих варягів навіть не обговорювалася. Їх присутність в українському політикумі широко рекламувалася, і багато хто покладав на них величезні надії на позитивні і стрімкі зміни. Але останнім часом в цьому питанні ми маємо все більше і більше розчарувань.

Дуже шкода, але минув час, і багато хто з них вже покинули Україну. Хтось зі скандалом, хтось тихенько пішов сам. Випадки різні, хтось із них можливо і став жертвою української внутрішньополітичної боротьби, але від багатьох залишилося розчарування: через відсутність заявлених компетенцій, через абсолютне нерозуміння процесів, що відбуваються в Україні.

Та вчорашній приклад затримання поляка, ставленика колишнього глави «Укрзалізниці» реформатора Войцеха Балчуна, і зовсім став сумним доказом, що поляки теж беруть хабарі, і як ми бачимо на цьому прикладі, - в досить у великих розмірах. Тож закордонні чиновники - це не панацея. Вони такі ж люди, як і всі, і нічим не кращі за українців. Тож слід брати на роботу українських молодих фахівців, а у нас їх достатньо - своїх талановитих людей з сучасним мисленням.

Пост Валентина Гладих на фейсбуці

Без Табу

Публикации