В Україні запрацювало перше спільне виробництво Укроборонпрому і Rheinmetall

11 июня, 12:08
Rheinmetall буде виробляти техніку в Україні - фото 1
Rheinmetall буде виробляти техніку в Україні / Укроборонпром

В Україні запрацював спільний виробничий майданчик Укроборонпрому і Rheinmetall – цех із ремонту і виробництва бронетехніки, повідомив міністр із питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін.

«Це – перший реалізований проєкт в рамках партнерства Укроборонпрому і німецького оборонного гіганта. Прямо зараз це дозволить швидше ремонтувати іноземну техніку та, відповідно, швидше повертати її на передову. В перспективі тут вироблятимуться нові зразки броньованої техніки», – написав Камишін у телеграмі пізно ввечері 10 червня.

За його словами, цей проєкт є підтримкою не лише Збройних сил України, а й української економіки. У цеху працюють українські фахівці, під технічним наглядом колег із Німеччини, зазначив міністр. «Податки сплачуються в Україні. І ми отримуємо нові технології», – додав він.

Наприкінці вересня 2023 року стало відомо, що Федеральне антимонопольне відомство Німеччини дозволило збройовому концерну Rheinmetall створити спільне підприємство з АТ «Українська оборонна промисловість» (колишній «Укроборонпром»), яке займатиметься обслуговуванням і випуском військової техніки на території України.

В Україні запрацювало перше спільне виробництво Укроборонпрому і Rheinmetall - фото 216181

Спільне підприємство, як зазначили у Rheinmetall, базуватиметься у Києві. Спочатку співпраця буде зосереджена на технічному обслуговуванні й ремонті військової техніки, яку Україна отримала від Німеччини й інших партнерів.

У лютому 2024 року компанія Rheinmetall, найбільший європейський виробник боєприпасів, заявила про намір відкрити завод боєприпасів в Україні.

Україна на тлі повномасштабного вторгнення Росії намагається наростити власне виробництво зброї, щоби менше залежати від західних поставок озброєння.

Радіо Свобода

Публикации