В Аргентині на виборах президента переміг лібертаріанець Хав'єр Мілей

20 ноября, 14:59
Хав'єр Мілей - фото 1
Хав'єр Мілей

В Аргентині правопопуліст Хав'єр Мілей здобув перемогу на президентських виборах - за попередніми результатами, він набрав близько 56 відсотків голосів виборців. Мілей очолює Лібертаріанську партію, що входить у правий альянс "Свобода наступає".

У ніч проти понеділка, 20 листопада, Мілея привітали з перемогою його суперник на виборах - міністр економіки Аргентини Серхіо Масса, який був кандидатом від правлячої коаліції "Союз заради батьківщини", - а також низка лідерів латиноамериканських держав.

Масса взяв 44%, натомість переможець Мілей - 56%.

Новий президент Аргентини Мілей не підтримує ідею вступу країни до групи БРІКС, виступає за мінімальне втручання держави в життя громадян, хоче скасувати Центральний банк та пропонує замінити національну валюту на долар США.

Під час передвиборної кампанії він також заявив про плани розірвати зв'язки із "комуністичними" урядами Росії, Китаю та Бразилії. При цьому Мілей активно підтримує Україну.

Президентські вибори в Аргентині пройшли на тлі економічної кризи, знецінення песо та високої інфляції, що наближається до 140%. Місцева валюта втратила майже 95% своєї вартості за останні чотири роки: вартість $1 минулого тижня вперше перевищила 1 тис. аргентинських песо.

Країна має великий борг перед Міжнародним валютним фондом, а понад третина її мешканців перебувають за межею бідності.

Тож не дивно, що ультраправий кандидат Мілей переміг кандидата від чинної влади. Для вирішення економічних проблем Мілей, який обрав своїм символом бензопилу, має намір серйозно скоротити бюджетні витрати.

Німецька хвиля

Публикации