Україна та Польща домовились знайти вирішення "зернової кризи"

21 сентября, 13:55
Зернова криза спричинила гучний скандал - фото 1
Зернова криза спричинила гучний скандал

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський провів телефонну розмову зі своїм польським колегою Робертом Телусом.

Як повідомляє пресслужба Мінагрополітики, сторони обговорили пропозицію України щодо врегулювання ситуації з експортом української агропродукції та домовились «знайти рішення, яке враховує інтереси обох країн».

За повідомленням, міністри погодились виробити найближчим часом варіант взаємодії щодо експорту, наступні переговори відбудуться в найближчі дні, під час яких планують обговорити підготовлені «питання від обох сторін».

Нагадаємо, 15 вересня Єврокомісія, попри заклики сусідніх з Україною держав ЄС, не продовжила дію обмежувальних заходів, якими заборонявся агроімпорт української пшениці, кукурудзи, насіння ріпаку та соняшника до п’яти держав Євросоюзу, що межують із Україною. Водночас Словаччина, Польща й Угорщинав односторонньому порядку запровадили національну заборону на імпорт сільськогосподарських товарів з України.

Україна зі свого боку подала до Світової організації торгівлі позови проти цих країн.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль 19 вересня заявив, що уряд України пропонує ЄС та країнам-сусідам – Польщі, Угорщині, Словаччині – компроміс щодо української агропродукції. За його словами, українська сторона «буде надавати ЄС та сусідам митні дані щодо експорту визначених товарів та збирати дані про кінцевий пункт відправлень у системі електронної черги».

Після цього польські політики зробил серію гучних заяв і договорилися до того, що можуть припинити воєнну підтримку України. Після цього вони вмикнули задню і поспішили заявити, що їх не так зрозуміли. Тоді дві країи нарешті почали шукати вирішення "зернової проблеми".

Радіо Свобода

Публикации