Україна розпочинає експорт зерна, але контроль безпеки – за партнерами

26 июля, 09:35
У ході зустрічі з президентом Гватемали Зеленський зробив кілька важливих заяв - фото 1
У ході зустрічі з президентом Гватемали Зеленський зробив кілька важливих заяв / ОПУ

Президент Володимир Зеленський підтвердив, що Україна зробила все від неї залежне для початку експорту зерна, але контроль за дотримання виконання домовленостей, зокрема, Росією, повинні здійснювати Туреччина та ООН.

Про це Президент України заявив на прессконференції з президентом Гватемали Алехандро Джамматеї.

"Ми, я вважаю, обов’язково почнемо експорт щоб ще раз довести всьому світи, що не Україна блокує експорт… А щодо безпеки - нехай партнери дивляться", - сказав Зеленський

Зеленський нагадав, що порушником домовленостей одразу стала Росія, військові якої вдарили по Одеському порту вже після підписання документів у Стамбулі. Зі сторони України все готово для початку експорту.

"Ми все зробили, підготували. З нашого боку коридор є. В наших водах контролює все Україна. Перевірки в наших водах буде робити тільки Україна… А далі вже питання Організації об’єднаних націй, і Туреччини, наскільки вони можуть контролювати Російську Федерацію, яка показала, що може бити ракетами навіть після домовленостей", - запевнив Президент України.

Нагадаємо, минулого тижня у Стамбулі було укладено договори про розблокування українського експорту зерна під гарантії Туреччини та ООН. Натомість наступного дня росія обстріляла одеський порт, де те саме зерно зберігалося.

Українська правда

Публикации