Україна пройшла зиму на газі власного видобутку

01 марта, 12:13
Україна сама забезпечує себе газом - фото 1
Україна сама забезпечує себе газом / Нафтогаз України

Україна пройшла зиму-2023/2024 «повністю на українському газі», повідомив голова правління НАК «Нафтогаз України» Олексій Чернишов.

«Історична подія. 10 років тому в це ніхто б не повірив. Два роки тому, коли почалась повномасштабна війна, в це теж складно було повірити. Але ми це зробили і плануємо підтримувати тенденцію енергонезалежності України й надалі», – написав чиновник на фейсбуці.

Напередодні зимового сезону Чернишов заявив, що в українських підземних сховищах зберігається 16 мільярдів кубометрів газу. Він зауважував, що Україна продовжує власний видобуток газу і має «історичний шанс» обійтися цієї зими без імпорту.

У червні минулого року Україна запустила в роботу три високопродуктивні свердловини з сумарним дебітом 425 тисяч кубометрів газу на добу. Дві з них – нові, третя отримала нове життя після капітального ремонту, повідомляли у «Нафтогазі».

Очільник уряду Денис Шмигаль раніше заявляв, що ключовим пріоритетом України є зведення до нуля імпорту й покриття власних потреб газу.

Радіо Свобода

Публикации