Україна отримає данські F16 вже до Нового року

21.08.2023, 15:50
"Будєм все бомбіть" - фото 1
"Будєм все бомбіть" / ОПУ

Президент Зеленський перебуває з офіційним візитом в Данії. Ця скандінавська країна вже в 2023 році обіцяє поставити Україні винищувачі F16

Данії вирішила передати Україні 19 винищувачів F-16. Про це 20 серпня офіційно прем'єр Данії Метте Фредеріксен на спільній пресконференції з Зеленським.

Ви і ваші земляки продемонстрували нам, що таке справжня хоробрість. За це ми вам зобов'язані всією підтримкою. Від початку війни Данія була на вашому боці, бо ваша свобода – це наша свобода. Ми також знаємо, що вам потрібно ще. Саме тому ми сьогодні (20 серпня - ред.) оголошуємо, що надамо 19 F-16 в Україну, - заявила пані Фредеріксен.

Україна отримає данські F16 вже до Нового року - фото 214396

Фредеріксен уточнила, що наразі в Данії більше 70 військових з України, які прибули на навчання на F-16.

Вона сподівається, що до Нового року перша група із 6 літаків попрямують в Україну. У наступному році - ще 8 літаків полетять до України, а в 2025 році – ще 5 літаків.

Україна отримає данські F16 вже до Нового року - фото 214395

Міністр оборони Данії Якоб Еллеманн-Єнсен окремо уточнив, що Україна зможе використовувати передані їй винищувачі F-16 лише на своїй території, аби вигнати ворога з території країни.

За словами Зеленського, частина українських воїнів уже в Данії. Він привітався із ними на пресконференції. Нині уже починаються тренувальні місії для українців, які навчатимуться у Данії.

Українська правда

Публикации