Україна домовилась з ООН про евакуацію людей із затопленого окупованого Лівобережжя

08 июня, 18:06
Україна намагається врятувати усіх жертв російського теракту - фото 1
Україна намагається врятувати усіх жертв російського теракту / ОПУ

У Міністерстві закордонних справ України повідомили, що Київ спільно із представниками ООН обговорив посилення допомоги з боку Організації задля подолання гуманітарних наслідків знищення Каховській ГЕС.

«За підсумками зустрічі узгоджено, що ООН невідкладно збільшить обсяги допомоги та направить додаткові сили до Херсонської та інших постраждалих областей. Крім того, домовлено, що ООН негайно сформує у Запоріжжі та Херсоні групи, які будуть направлені на постраждалі окуповані території Лівобережжя для надання гуманітарної допомоги та евакуації людей за умови забезпечення безпечного проїзду на окуповані території з підконтрольної Уряду України території. Міністр (Кулеба – ред.) запевнив ООН в тому, що Україна надає всі безпекові гарантії ООН для виконання гуманітарних операцій в усій зоні ураження. Сторони домовились, що згадані підрозділи ООН вирушать до уражених зон на тимчасово окупованих територіях з наших територій, щойно Росія надасть доступ та гарантії безпеки», – йдеться в повідомленні на сайті МЗС.

Повідомляється, що наразі Організація Об’єднаних Націй очікує на надання «гарантій від російської сторони та доступу до окупованих територій, постраждалих внаслідок підриву дамби Каховської ГЕС».

Реакції РФ з цього приводу наразі немає.

Наразі відомо, що лише в окупованих росіянами Олешках є мінімум 9 загиблих. Насправді жертв спровокованої терактом РФ повені і російської недбалості може бути значно більше.

Радіо Свобода

Публикации