У Великій Британії обрали наступницю Бориса Джонсона

05.09.2022, 18:00
Ліз Трасс - друг України - фото 1
Ліз Трасс - друг України / ОПУ

5 вересня оголосили нову прем'єр-міністерку. Нею стала Ліз Трасс. Невдовзі переможницю офіційно призначить королева. Далі нова прем'єрка призначатиме міністрів.

Після оголошення результатів Трас заявила, що для неї велика честь бути лідеркою Консервативної партії. У промові нова прем'єрка згадала і про Україну та свого попередника Бориса Джонсона.

Вона також пообіцяла вирішити енергетичну кризу, знизити податки та забезпечити зростання економіки.

Президент України вже привітав пані Трасс та висловив їй свою підтримку.

Нова прем'єрка Великої Британії народилася у 1975 році в Оксфорді. В університеті вона вчилася на престижній програмі "Філософія, політика та економіка", яку закінчували різні посадовці та політики. Активною у політиці Трасс стала ще у студентські роки, а до консерваторів вона долучилася вже після закінчення вишу.

Політична кар'єра Трасс розпочалася у 2008 році, коли вона з третьої спроби пройшла до міської ради Гринвіча. У 2012 році консерваторка почала працювати в міністерстві освіти, а за два роки очолила міністерство екології. У 2016 році вона підтримала членство Великої Британії в ЄС, а згодом кардинально змінила свої погляди й стала прихильницею Brexit. З 2021 року урядовиця очолила МЗС країни.

Трасс завжди підтримувала Бориса Джонсона. Як кандидатка у прем'єри вона казала, що йтиме його шляхом і буде підтримувати Україну.

Раніше політикиня працювала над санкціями проти оточення владіміра путіна, а також виступала за військову допомогу для України.

24 канал

Публикации