У проросійській Болівії відбулась невдала спроба державного перевороту

27 июня, 13:40
Генерала Суньїгу заарештували після того, як військові відступили з президентського палацу в Ла-Пасі - фото 1
Генерала Суньїгу заарештували після того, як військові відступили з президентського палацу в Ла-Пасі / Ройтерз

У Болівії 26 червня група військових під керівництвом високопоставленого генерала Хуана Хосе Суньїги, який пообіцяв «відновити демократію», бронетехнікою протаранила двері президентського палацу в центрі столиці країни, Ла-Пасі і зайшла всередину.

Їхні дії засудив президент Луїс Арсе, який закликав військових «поважати демократію», а громадян – протистояти спробі перевороту.

«Сьогодні країна зіткнулася зі спробою державного перевороту. Сьогодні країна знову зіткнулася з інтересами, спрямованими на підрив демократії у Болівії», – сказав Арсе.

Через кілька годин військові відступили.

Після відступу солдатів на площу біля палацу, розмахуючи прапорами Болівії, співаючи національний гімн і аплодуючи, вийшли прихильники президента.

Крім того, був заарештований генерал Суньїга, нещодавно позбавлений військового командування, а Арсе привів до присяги нового командувача військ.

Останніми місяцями в Болівії посилюються протести через стрімке падіння економіки. Напруженість у Болівії наростає і напередодні загальних виборів у 2025 році, на яких планує висувати свою кандидатуру лівий експрезидент Ево Моралес, який у 2019 році після 14 років при владі після вимоги військовихпішов у відставку.

Радіо Свобода

Публикации