У Чехії натівський генерал став президентом

29 января, 11:43
Генерал Павел - новий президент Чехії - фото 1
Генерал Павел - новий президент Чехії

У Чехії 28 січня відбувся другий тур виборів президента країни. Перемогу святкував Петро Павел - колишній натівський генерал і прихильник активної допомоги Україні.

За результатом підрахунку 100% голосів, генерал у відставці Петр Павел виграв вибори президента Чехії, набравши 58,3% голосів виборців.

Україна - пріоритет

Одним з перших рішень нового президента Чехії стане візит до України.

Петро Павел разом з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою планують відвідати Україну та зустрітися з Володимиром Зеленським.

Вже сьогодні, 29 січня, Петро Павел зателефонує президенту України Володимиру Зеленському.

Під час телефонної розмови президент Чехії обговорить з Зеленським свій візит до України.

Пан Павел має намір відвідати Київ разом з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою.

Чапутова, яка зустрілася з новообраним президентом Чехії у його передвиборчому штабі, привітала таку ідею.

Вітання від Зеленського

Президент України Володимир Зеленський був одним з перших світових лідерів, хто привітав нового президента Чехії Петра Павела із переконливою перемогою на виборах.

"Щиро вітаю Павла Певела з переконливою перемогою на виборах Президента Чеської Республіки. Ціную вашу підтримку України та нашої боротьби проти російської агресії. Буду радий тісній особистій співпраці на благо народів України та Чехії та в інтересах об'єднаної Європи", - написав Зеленський у твіттері.

Хто такий Петро Павел

Павел відомий тим, що обіймав посаду голови Військового комітету НАТО, що є другою після генсека посадою в Альянсі. Ніхто з громадян Чехії до того чи після не підіймався так високо у структурі Альянсу. Після цього із 2018 року Павел перебував у відставці, розпочавши підготову до політичної діяльності.

Українська правда

Публикации