Туреччина надішле Україні плавучі електростанції

26 января, 17:40
Плавучі електростанції Karpowership - фото 1
Плавучі електростанції Karpowership / Karadeniz Energy Group

Українська національна компанія АТ "Енергетична компанія України" (ЕКУ) підписала з турецьким виробником Karpowership меморандум про постачання плавучих електростанцій для потреб нашої країни.

Турецькі плавучі електростанції зможуть забезпечити електрикою 1 мільйон домогосподарств.

Такою інформацією поділилися журналісти видання Anadolu з посиланням на заяви компанії Karpowership (Karadeniz Powership, підрозділ Karadeniz Energy Group).

Плавучі платформи планується розташувати в портах Румунії та Молдови, а потім транспортувати електрику через мережі згаданих країн. ЕКУ і Karpowership проведуть переговори з Бухарестом і Кишиневом щодо реалізації описаного рішення.

У підписаному меморандумі передбачено, що плавучі електростанції загальною потужністю 500 мегават почнуть оперативно виробляти електрику для потреб України. Представник Karpowership Зейнеп Харезі позитивно прокоментувала співпрацю з ЕКУ. За її словами, використання технологій компанії допоможе Україні подолати енергетичну кризу, яку спровокували атаки російських окупантів.

"Плавучі електростанції пропонують швидкі, надійні і гнучкі рішення проблем з електрикою, і ми готові підтримати Україну в цьому якомога швидше", — заявила Харезі.

УНІАН

Публикации