Схеми. Навіщо соратник Луценка переписав маєток на маму

30.09.2016, 15:25
3
Мамині прокурори - фото 1
Мамині прокурори

Чому керівник Департаменту Генеральної прокуратури Володимир Бедриківський не вносить до декларації проживання в розкішному маєтку під Києвом, записавши його на маму, яка мешкає в Чернівцях.

Продажні суди та корумпована правоохоронна система – одна з ключових причин гальмування демократичних перетворень в Україні. Тож генеральний прокурор Юрій Луценко на всю країну заявив про необхідність перевірки на доброчесність українських прокурорів. "Схеми" вирішили посприяти такому очищенню та перевірити, наскільки достовірно декларують своє майно та майно своїх родин працівники Генпрокуратури. Розслідування Катерини Каплюк.

***

Володимир Бедриківський – давній знайомий генерального прокурора Юрія Луценка. Ще при президенті Вікторі Ющенку, коли Луценко очолював Міністерство внутрішніх справ, Бедриківський був його першим заступником і тоді ж отримав звання генерал-полковника міліції.

Коли ж у 2016 році Юрій Луценко став генпрокурором, Бедреківський очолив Департамент нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності.

В користуванні Бедриківського будинок на 583 квадратні метри під Києвом. Маєток записаний на 80-річну маму посадовця. Вона стала власницею розкішного будинку в 2009 році – коли Бедриківський працював у МВС.

Насправді, мама чиновника ГПУ проживає в багатоповерхівці в Чернівцях. У письмовій відповіді прес-служба ГПУ підтвердила, що Бедриківський живе в будинку матері, але яким чином вона придбала таке дороге житло – невідомо.

В ГПУ повідомили, що будинок та земельна ділянка належить матері, яка не проживає з декларантом та не є членом його родини. Тому Бедриківський не вносить це майно до декларації.

У 2014 році Володимир Бедриківський, його дружина й син викупили ще чотири ділянки біля маєтку. Тож тепер родина посадовця з Генпрокуратури отримала ще й доступ до водойми.

Дружина Володимира Бедриківського Інна володіє квартирою на 67 кв. м. в Києві. А 26-річний син Бедриківського є власником квартири на 143 кв. м. новобудові в столиці та елітного позашляховика Volkswagen Touareg.

Програма «СХЕМИ» – проект Радіо Свобода та UA:Першого каналу.

Ведуча: Наталія Седлецька

Радіо Свобода
3

Публикации