Щодо боротьби про кошти на ЗСУ проти місцевих влад, які кладуть плитку

03 ноября, 12:56
Де взяти гроші на армію? - фото 1
Де взяти гроші на армію? / ЗСУ

Класти плитку звісно відстій. Але за законом, видатки Сил оборони це повноваження державних органів, а у місцевого самоврядування тут повноваження як ніколи обмежені.

Будь-які озброєння взагалі закупаються виключно коштом держави.

Що треба робити?)

Пікетувати Верховну Раду і інші ЦЕНТРАЛЬНІ органи, аби вони змінили такий закон. Не міськраду, яка не може змінити законодавство.

Зокрема частиною другою статті 85 Бюджетного кодексу України забороняється планувати та здійснювати видатки, не віднесені до місцевих бюджетів, а також здійснювати впродовж бюджетного періоду видатки на утримання бюджетних установ одночасно з різних бюджетів.

Тобто якщо хтось у міськраді віддасть кошти на закупівлю озброєнь для ЗСУ чи інших підрозділів Сил оборони, до них прийдуть аудитори чи ДБР і впаяють їм нецільове використання коштів. І за законом будуть абсолютно праві, хоча і виглядає це мерзенно. Але державні органи функціонують на основі законодавства, а не абстрактних моральних приписів про більше благо.

І тут варіантів два. Або активісти в реалі настільки масово НЕ ЗНАЮТЬ, як формується фінансування армії. І вважають, що місцеві бюджети можуть бути джерелом такого фінансування при нинішніх умовах законодавства. Якби воно було так, то місцеві органи самоврядування мали би можливість мати по суті озброєні силові структури під своїм впливом.

Або це лише одна із кампаній проти місцевої влади, де активістське середовище юзають в темну для давки місцевих політиків.

телеграм-канал "Політ Технолога"

Публикации