Руські агенти готували путч до Дня Конституції

01 июля, 13:42
Путчистів-невдах викрито - фото 1
Путчистів-невдах викрито / СБУ

Служба безпеки України викрили групу провокаторів, яка готувала низку провокацій у Києві після Дня Конституції 30 червня цього року та планувала влаштувати путч.

Під час обшуків у помешканнях провокаторів виявлена зброя та боєприпаси, мобільні телефони, комп’ютерна техніка та чорнові записи із доказами злочинних дій.

У СБУ зазначають, що групу очолював співзасновник громадської організації, яка ще з 2015 року відома своїми антиукраїнськими акціями.

Руські агенти готували путч до Дня Конституції - фото 216303

За даними слідства, під виглядом проведення так званого «віче» учасники групи планували оголосити про «усунення від влади» чинного військово-політичного керівництва України, для реалізації задум, головний організатор залучив декількох спільників – представників громадських організацій з Києва, Дніпра та інших регіонів.

«Потім вони сподівалися захопити будівлю Верховної Ради та заблокувати її роботу. Щоб зібрати людей, організатори мали влаштувати в центрі столиці нібито мирне зібрання. Але більшість учасників заходу хотіли використати «втемну» – не розкриваючи їм справжні наміри щодо провокацій», – йдеться у повідомленні.

Інформацію про «заворушення» в Києві учасники групи планували поширювати через українські та іноземні інформресурси, таким чином сподівалися розхитати суспільно-політичну ситуацію всередині країни, що зіграло б на користь РФ, додають у СБУ .

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили затриманим про підозру за чч. 1, 2, 3 ст. 109 Кримінального кодексу України (дії та заклики до дій, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади). Затриманим обрано запобіжний захід – тримання під вартою. Триває розслідування.


Публикации