Росія зруйнувала дамбу на Інгульці та хотіли затопити Кривий РІг

15.09.2022, 09:41
У Кривому Розі приборкували воду - фото 1
У Кривому Розі приборкували воду / Дніпропетровська ОДА

Ввечері 14 вересня росіяни завдали ракетних ударів по цивільним інфрраструктурним об'єктам в Дніпропетровській області в районі міста Кривий Ріг.

В результаті теракту суттєво піднявся рівень ріки Інгулець, а в місті Кривий Ріг зникла на деякий час вода. Метою росіян було затопити Кривий Ріг, "змити водою" частину міста.

Усю минулу ніч у Кривому Розі ліквідовували наслідки ракетного удару росіян по дамбі Карачунівського водосховища, у двох місцях мусили підірвати дамбу, – рівень води в Інгульці спав.

За уточненими даними, били росіяни ракетами "Кинджал" та "Іскандер".

Через атаку рівень води на різних ділянках річки Інгулець піднявся від 1 до майже 2 метрів. Вранці його вдалося знизити на 13 сантиметрів і він й далі падає. Рятувальники та аварійні служби продовжують роботу".

Керівник ВЦА Кривого Рогу Вілкул повідомив також, що вночі проводили великий перелік заходів, "починаючи від двох підривів дамби у районі Чорногорки, щоб збільшити пропускну здатність, і закінчуючи великими інженерними роботами".

Ліквідація аварії триває, але потік води зменшився і рівень води почав спадати, додав Вілкул.

Через вечірній ракетний удар підтоплено 112 приватних будинків та подвір’їв. Людей евакуювали, зокрема з Гданцівки й Мотронівки.

За словами Вілкула, знайдено ще одне місце потрапляння крилатої ракети, через що пошкоджено водогін.

У Софіївський громаді без води майже 5 000 людей, повідомив губернатор Резніченко. Кривий Ріг більше не обстрілювали, але вночі росіяни 4 рази накрили вогнем Нікополь і один раз – Марганецьку громаду.

Також теракт ввечері 14 вересня прокоментував Президент - він назвав російських військових слабаками, які не можуть протистояти ВСУ та мстять цивільним.

Українська правда

Публикации