Росія обстріляла український літак з української "вишки"

02.02.2017, 11:00
У Чорному морі обстріляно транспортний літак Збройних Сил України - фото 1
У Чорному морі обстріляно транспортний літак Збройних Сил України

Блогер Петро Олещук аналізує інцидент з обстрілом росіянами українського літака з української ж території.

Щодо інциденту з літаком.

Важливий момент. Обстріляли його з платформи, яка знаходиться у тер. водах України навіть з точки зору законодавства Росії. Росія вважає Крим своїм, але тер. води поруч з Одесою ніколи своїми не оголошувала.

Вони просто зайняли платформи Одеського родовища "під шумок" окупації Криму. І тихо качали газ. Поки що тихо. Так, були обстріли, провокації, але усі сторони робили вигляд, що нічого не відбувається.

Тепер ситуація змінюється.

Росія обстріляла український літак з української "вишки", що знаходиться у тер. водах України, і потім висловила "ноту протесту" Україні ж.

Що це означає, і навіщо вона це робить?

Відповідь очевидна. Цим вона декларує, що вишка її де-факто, а, отже, і тер. води України в Одеській області вона вважає "своїми".
Якщо ми "утираємося", то наступний крок - це "патрулювання" тер. вод, які Росія оголошує "своїми", військовим флотом Росії (аж до Одеси).
Ну а далі? Україна, фактично, "запирається" і відрізається від моря.Далі може статися блокада о-ва Зміїний з наступною окупацією, бо тамтешній контингент прикордонників без підтримки з "Великої землі" просто не може довго триматися.

Повторюсь, "нота" - це не щось випадкове, це очевидне розширення територіальних зазіхань Росії у напрямку Півдня України (щонайменше, у напрямку українських тер. вод).

Що робити?
У нас створені т.зв. "сили спецоперацій", і це, очевидно, задача якраз для них.
Повторюсь.
1. Росія офіційно не анексувала тер. води України поблизу Одеси.
2. Росія офіційно не висувала щодо них претензій.
3. Статус рос. військ на цих платформах нагадує статус "піратів".
Відповідно, будь-яка операція українських військ там - це не що інше, як "поліцейська операція" за усіма можливими нормами міжнародного права.

Не треба забувати і те, що я писав вчора. Росія здійснює "перевірку". Якщо реакція буде як завжди млявою, то вона піде далі - у Одеському напрямку. Не треба бути великим аналітиком, щоб це зрозуміти.

Пост Петра Олещука на фейсбуці

Без Табу

Публикации