Росія тримає в заручниках понад 300 дітей з Запорізької області

28.10.2022, 11:32
Викрадачка дітей Марія Львова-Бєлова  - фото 1
Викрадачка дітей Марія Львова-Бєлова / Кремль

Сотні українських дітей, яких вивезли з окупованих територій Запорізької області до Росії під приводом канікул, відмовляються повертати назад до батьків.

Про це повідомив мер окупованого Мелітополя Іван Федоров.

«Ми маємо вже факт, коли з Енергодару, Кам’янки, Водяного вивезли більш ніж 300 дітей під виглядом канікул до Краснодарського краю і так їх не повернули. Мали повернути тиждень тому, але на цьому тижні вийшли до батьків і сказали: «Давайте нам зимові речі для них, поки що вони повертатися не будуть. З наступного тижня канікули оголошують в мелітопольських школах і рашисти так само намагаються забрати і мелітопольських дітей до Краснодарського краю, Криму тощо», – розповів Федоров.

Він додав, що дітей вивозять на так звані канікули за згодою батьків.

«Вони (окупаційні сили – ред.) в першу чергу говорять, що це лише канікули і вивозять на тиждень. Батьки здебільшого дають згоду, але коли розуміють, що треба якось повертати дітей, то вони (батьки – ред.) їдуть безпосередньо в цей Краснодарський край чи Крим і починають шукати своїх дітей», – додав Федоров.

Так звана "уповноважена при президенті Росії з прав дитини" Марія Львова-Бєлова 26 жовтня визнала злочин, коли заявила, що «всиновила» вивезеного з Маріуполя хлопчика. Також, за її словами, 350 сиріт із Донбасу «вже влаштовані в прийомні сім’ї в 16 регіонах Росії».

Міністерство закордонних справ України попросило правоохоронні органи порушити провадження проти громадянки Росії Марії Львової-Бєлової, яка заявила, що «всиновила» вивезену з Маріуполя дитину.

Радіо Свобода

Публикации