Російський нафтогазовий бізнес в Україні під прикриттям: роль Медведчука

08.06.2017, 10:58
Медвечук встигає всюди  - фото 1
Медвечук встигає всюди / Радио Свобода

Після анексії РФ Криму та конфлікту на Донбасі російські компанії змушені продавати свої активи в Україні. Так зробила «Роснєфть», продавши їх маловідомому ізраїльському бізнесмену Нісану Моісеєву. Низка журналістських розслідувань вказувала, що за цією людиною насправді стоїть Віктор Медвечук.

Журналістам програми «Схеми» вдалося зафіксувати наочне підтвердження зв'язку між Моісеєвим та Медведчуком.

«Роснєфть» вчинила як і «Лукойл» - продала у 2016 році свої активи в Україні. Це майже 150 заправок переважно під брендом «ТНК», мережу нафтобаз та Лисичанський нафтопереробний завод. Покупцем стала маловідома швейцарська фірма Glusco Energy. Це дочірня структура іншої швейцарської фірми – Proton Energy Group, офіційний власник якої – ізраїльський підприємець Нісан Моісеєв.

Російський нафтогазовий бізнес в Україні під прикриттям: роль Медведчука - фото 50299

Журналісти стверджують, що Моісеєв пов'язаний із кумом Володимира Путіна - Медвечуком. Сам бізнесме письмово спростовує, що в нього є ділові стосунки, називаючи їх "дружніми". Те саме заявляють і у Медвечука.

Журналісти "Схем" зафіксували, що з Москви Моісеєв прилетів літаком Медвечука, який єдиний має дозвіл на прямі перельоти.

Російський нафтогазовий бізнес в Україні під прикриттям: роль Медведчука - фото 50303

Дивним видається ще один факт: ринок скрапленого газу в Україні силовики намагалися зачистили під чотири фірми, одна з яких – «Глуско Україна» Нісана Моісеєва, а решта три – пов’язані із нею через менеджерів. Усі вони почали безперебійно у великих обсягах ввозити до України з Росії газ «Роснєфті», тоді як іншим імпортерам СБУ показала червоне світло.

Деталі дивіться у сюжеті програми "Схеми" - "Російський нафтогазовий бізнес в Україні під прикриттям: роль Медведчука":

Радио Свобода

Публикации