РФ застосувала навмисну ​​тактику голоду під час захоплення Маріуполя у 2022 році

13 июня, 12:08
Росія має відповісти за свої злочини - фото 1
Росія має відповісти за свої злочини / Укрінформ

РФ застосувала навмисну ​​тактику голоду під час захоплення Маріуполя у 2022 році. За словами юристів, стратегія позбавлення мешканців міста їжі під час блокади може бути прирівняна до воєнного злочину.

Про це пише провідне видання Великої Британії The Guardian.

"Юристи кажуть, що стратегія позбавлення їжі та послуг для людей в українському місті під час облоги може бути рівнозначна воєнному злочину", - йдеться у статті.

Росія застосовувала "навмисну ​​схему" тактики голодування під час 85-денної облоги її військами українського міста Маріуполь на початку 2022 року.

Відповідний висновок є основою досьє, що зараз передається до МКС у Гаазі юристами Global Rights Compliance, які працюють спільно з урядом України. У ньому стверджується, що РФ та її лідери мали намір вбити та завдати шкоди великій кількості мирних жителів міста.

Підраховано, що під час оточення та захоплення Маріуполя на початку війни в Україні загинули 22 тисячі осіб. Мирні мешканці залишалися без води, газу та електрики упродовж кількох днів після облоги, тоді як температура впала нижче за мінус 10°C.

"Ми могли бачити, що російський напад складався з чотирьох етапів: починаючи з атак на цивільну інфраструктуру та закінчуючи відключенням електроенергії, опалення та води. Потім у гуманітарній евакуації було відмовлено, а допомога не була доставлена", - сказала партнер Global Rights Compliance Катріона Мердок.

На третьому етапі, за її словами, об'єктом нападу була критично важлива інфраструктура, цивільне населення тероризувалося відсутністю допомоги, а пункти з питною водою зазнавали бомбардувань.

"Нарешті на четвертому етапі РФ зробила стратегічні атаки з метою знищити або захопити об'єкти інфраструктури, що залишилися", - додала вона.

Поетапний напад на Маріуполь, за її словами, продемонстрував, що РФ планувала захопити прифронтове місто без пощади до його цивільного населення, чисельність якого оцінювалася в 450 тисяч осіб до початку повномасштабного вторгнення.

У досьє робиться висновок, що близько 90% медичних закладів та будинків у місті було зруйновано або пошкоджено під час облоги, а пункти роздачі продовольства, а також маршрути гуманітарної евакуації зазнали бомбардувань.

Враховуючи важливість Маріуполя та централізацію російського процесу ухвалення рішень, вина за загибель тисяч мирних людей покладена на вище керівництво, йдеться у доповіді.

"Винні Володимир Путін та ешелони російського військового керівництва", - уточнила Мердок, хоча й не назвала конкретні імена командирів.

Як повідомлялося, російські загарбники перетворюють Маріуполь та навколишні селища на військово-логістичний хаб.

Агресія РФ спричинила у Маріуполі одну з найбільших гуманітарних катастроф.

Росіяни повністю вивезли всі цінні експонати з Музею краєзнавства та Художнього музею ім. Куїнджі. Пізніше під час бойових дій у Маріуполі було зруйновано краєзнавчий музей, художній музей та виставкову залу імені Архипа Куїнджі.

Укрінформ

Публикации