Путін замовив ліквідацію Пригожина секретар Ради безпеки Патрушеву
Видання The Wall Street Journal з посиланням на джерела в західних розвідках і колишнього офіцера російської розвідки пише про деталі ліквідації ватажка з групи "Вагнер" воєнного злочинця Євгенія Пригожина.
За ліквідацію голови «ПВК Вагнера» Євгена Пригожина відповідальний секретар Ради безпеки так званої Росії Микола Патрушев, якого медіа називали одним з головних ідеологів війни проти України.
Патрушев ще влітку 2022 року попереджав Путіна, що ставка на Пригожина і його найманців у війні з Україною дає тому багато впливу й створює загрозу Кремлю.
Путін до Патрушева спочатку не прислухався, оскільки «ПВК Вагнера» досягали успіхів на полі бою. Змінилось усе в жовтні 2022 року — Пригожин зателефонував путіну й нібито в грубій формі поскаржився на дефіцит боєприпасів, показавши, що став небезпечним і перестав поважати кремлівську владу.
Після заколоту Пригожина Патрушев «взяв керівництво на себе». Він нібито дзвонив офіцерам, які симпатизують Пригожину, і просив їх переконати голову «ПВК Вагнера» припинити заколот. Також Патрушев шукав посередників для вирішення конфлікту в сусідніх країнах — серед лідерів Білорусі й Казахстану. Олександр Лукашенко відгукнувся, а от Касим-Жомарт Токаєв відмовився. Патрушев хотів, щоб у разі успіху Пригожина на шляху до Москви армія Казахстану прийшла на допомогу за договором про колективну безпеку.
Після закінчення заколоту Патрушев почав розробляти план вбивства Пригожина. За словами джерел в західних спецслужбах, путіну показали ці плани й він не був проти. 23 серпня 2023 року в аеропорту «Шереметьєво» під час перевірки літака Пригожина з номером RA-02795 перед вильотом під його крило заклали бомбу. Вона вибухнула, коли літак був на висоті 8 500 метрів. Десять людей на борту, включаючи Пригожина і співзасновниква «ПВК Вагнера» Дмитра Уткіна, загинули. Кремль офіційно свою причетність заперечує.