Польські фермери знову висипали українське зерно, цього разу на колії

20 февраля, 13:19
Поляки вже відверто грають на боці Москви - фото 1
Поляки вже відверто грають на боці Москви / Суспільне

Поляки продовжують небезпечну гру на користь Росії.

Польські фермери-протестувальники перекривали залізницю поблизу пункту пропуску "Медика" на кордоні з Україною і висипали збіжжя з вантажного вагону на колії.

"Вранці 20 лютого польські фермери посилили протести поблизу ПП "Медика-Шегині". Протестувальники перекрили залізницю. А крім того, розсипали збіжжя з вантажного вагону на колії", – йдеться у повідомленні видання Суспільне.

Співорганізатор протесту польських фермерів Роман Кондрув заявив, що не має впливу на людей, і протестувальники висипають збіжжя "через емоції".

За інформацією Суспільного, через деякий час на місце події приїхала поліція. Менш ніж через пів години польські фермери розблокували залізницю.

20 лютого польські аграрії проводять загальний страйк по всій Польщі, блокуючи у приблизно 200 місцях по всій країні дороги, ключові вузли комунікацій і пункти пропуску на кордоні з Україною. Головними вимогами протестувальників є заборона імпорту української агропродукції і відмова Польщі від Європейського зеленого курсу.

Ситуація на пунктах пропуску:

  • «Медика — Шегині» — повністю заблокований рух для вантажівок;
  • «Долгобичув — Угринів» — перекрити рух усім видам транспорту планують до 17:00;
  • «Зосін — Устилуг» — з 13:00 по 16:00 блокуватимуть увесь транспорт, окрім гумдопомоги;
  • «Корчова — Краківець» — до 21:00 блокуватимуть лише вантажівки, окрім тих, що везуть критичні вантажі;
  • «Гребене — Рава-Руська» — блокують рух усього транспорту, окрім гумдопомоги;
  • «Дорогуськ — Ягодин» — до 19:00 блокуватимуть рух вантажівок в обидвох напрямках.

Напередодні ситуацію прокоментував президент України Зеленський:

Те, що відбувається на нашому західному кордоні – кордоні з Польщею, – не можна сприймати як щось нормальне чи буденне. Потрібна проста й зрозуміла справедливість. Через польський кордон проходить лише 5% нашого агроекспорту. Тож насправді ситуація не в зерні, а, скоріше, в політиці. І під Куп’янськом, неподалік від кордону з Росією, де не стихає ворожа артилерія, новини з кордону з Польщею виглядають просто знущально. Потрібні спільні рішення, раціональні рішення, щоб вийти з цієї ситуації. Рішення наші з поляками передусім та всіх у Європі, кого турбує доля Європи.

БЕЗ ТАБУ

Публикации