Німеччина визнала Голодомор геноцидом українців

30.11.2022, 22:23
Вічна пам'ять жертвам геноциду - фото 1
Вічна пам'ять жертвам геноциду / Едуард Крижанівський

30 листопада німецький парламент проголосував за резолюцію, що визнає Голодомор геноцидом проти українського народу.

Головний законодавчий орган Німеччини ухвалив доленосне рішення. Нарешті на офіційному рівні у Берліні визнали Голодомор – геноцидом, – про це повідомив Президент України Володимир Зеленський.

У документі, який ухвалив Бундестаг, чітко вказано, що Голодомор голодом відбувався на всій території України та це потрібно визнати зараз без будь-яких сумнівів.

Від голоду та репресій постраждала вся Україна, а не лише її зерновиробничі регіони. З сьогоднішньої точки зору, історико-політична класифікація як геноцид очевидна. Німецький Бундестаг поділяє таку класифікацію, – зазначено у документі Бундестагу.

Резолюцію підготували спільно депутати з різних фракцій парламенту. Зокрема, це чиновники з Соціал-демократичної партії, з партії Зелених, Вільної демократичної партії, та навіть опозиційного Християнсько-демократичного союзу.

У німецькому парламенті під час голосування за резолюцію був присутній Олексій Макеєв, що є послом України в Німеччині, та його попередник, а зараз заступник глави МЗС Андрій Мельник.

Тепер Голодомор визнали геноцидом парламенти 18 держав: Австралії, Грузії, Еквадору, Естонії, Канади, Колумбії, Латвії, Литви, Мексики, Молдови, Німеччини, Парагваю, Перу, Польщі, Португалії, США, Угорщини, Чехії. У квітні цього року Федеральний сенат Бразилії, який є верхньою палатою Національного конгресу країни, визнав Голодомор геноцидом українського народу. Також Голодомор в Україні 1932–1933 років геноцидом визнав опозиційний до режиму Лукашенка Об’єднаний перехідний кабінет Білорусі, а також уряд Ічкерії у вигнанні. Геноцидну природу Голодомору визнали Римо-Католицька Церква та Константинопольська Православна Церква.

24 канал

Публикации