На кордоні з Польщею застрягли близько 2500 українських вантажівок

22 февраля, 11:59
Полякам бракує лише руських прапорів, бо вони діють в інтересах русні - фото 1
Полякам бракує лише руських прапорів, бо вони діють в інтересах русні / Газета Виборча

Проросійські фермери продовжують блокувати шість напрямків на кордоні з Україною, станом на ранок 2450 вантажівок стоять у чергах на території Польщі, повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

Пан Демченко уточнив, що йдеться про блокування пунктів пропуску «Ягодин», «Устилуг», «Угринів», «Краківець», «Рава-Руська» та «Шегині» – найбільші черги навпроти останніх трьох.

«Поряд з чергами, маємо суттєве зниження кількості перетинів кордону вантажними транспортними засобами за останні дні. Особливо критично це відчувається на напрямку пунктів пропуску «Ягодин» та «Шегині». До прикладу, у пункті «Шегині» вчора кордон перетнули лише 60 вантажівок, «Ягодин» – 70. Фактично польські фермери не пропускають жодну вантажівку, яка слідує через «Ягодин» в Польщу», – розповів Демченко в ефірі національного телемарафону.

Нагадаємо, 9 лютого у Польщі розпочався страйк фермерів, оголошений профспілкою «Солідарність». Упродовж місяця вони планують блокувати всі пункти пропуску, а також дороги й автомагістралі в окремих воєводствах.

Крім заборони імпорту сільськогосподарської продукції з України, польські мітингарі виступають проти європейської аграрної політики, зокрема, проти впровадження «зеленого ладу» – йдеться про низку екологічних і кліматичних вимог. Також серед вимог – підтримка тваринництва.

Вдень 20 лютого українські прикордонники повідомляли, що учасники страйку в Польщі розпочали більш жорстке обмеження руху транспортних засобів на шести пунктах пропуску на кордоні з Україною.

Крім того, 20 лютого, польські протестувальники на пункті пропуску «Медика-Шегині» відкрили вантажний контейнер із агропродукцією, висипавши зерно на колію. Це не перший подібний випадок з боку польських протестувальників. 11 лютого вже висипали зерно з української вантажівки, яка прямувала до Литви.

Водночас українські перевізники почали дзеркальну акцію у відповідь перед трьома пунктами пропуску і планують продовжувати її до 15 березня (або завершити раніше, якщо припинять протест польські фермери).

Радіо Свобода

Публикации