Міністр оборони має нести відповідальність

27.09.2017, 14:15
Чому мовчав та мовчить міністр? - фото 1
Чому мовчав та мовчить міністр?

Журналіст Тетяна Висоцька вважає, що міністр оборони Степан Полторак має нести відповідальність за те, що допустив події у Калинівці.

Після загоряння найбільшого в Україні військового арсеналу в Балаклії у березні 2017 року, міністр оборони Степан Полторак офіційно заявив, що «для того, щоб забезпечити охорону та оборону (військових складів - ТВ) необхідно приблизно 5 млрд грн».

У бюджеті-2017 року на ці потреби було виділено 92 млн грн, але цього катастрофічно мало, констатував генерал армії.

12 квітня 2017 року Кабінет Міністрів своїм розпорядженням виділив 199 млн гривень з резервного фонду держбюджету на підвищення рівня захищеності об'єктів зберігання боєзапасу ЗСУ.

Це мало дати можливість Міноборони виконати першочергові заходи щодо забезпечення захищеності 11 об'єктів зберігання боєзапасу Збройних сил України протягом 2017 року.
Зокрема – забезпечити підвищення рівня вибухопожежобезпеки, в тому числі за рахунок придбання пожежної техніки (пожежних танків, автомобілів тощо).

Ось мені цікаво, по-перше, куди пішли ці гроші.

І по-друге, який страшний приклад службової недбалості, чи навіть не побоюся сказати – службової невідповідності в армії!

Міністр оборони заявляє, що безпека складів коштує 5 мільярдів, з бюджету на це дають у сумі біля 300 мільйонів, і на цьому інцидент вважається вичерпаним.

Міністр мовчить, уряд мовчить, а військові арсенали як не мали, так і не мають необхідного рівня захисту.

І це під час війни. І це у 21-му сторіччі.

Та насправді нормальний міністр оборони ще після попередніх вибухів на складах під Маріуполем 22 вересня мав написати рапорт про відставку – і все одно піти під суд.

А нормальний уряд у змінах до бюджету і в бюджеті-2018 замість виділяти додаткові мільярди на обслугу топ-чиновників мав ТЕРМІНОВО знайти кошти для адекватного облаштування військових арсеналів. Адже це – наша безпека і майбутнє держави.

Але це якщо керівництво держави адекватне. А не таке, як в нас.

 

Пост Тетяни Висоцької на фейсбуці

Без табу

Публикации