Маємо нового генерального прокурора

27 июля, 13:27
Андрій Костін - фото 1
Андрій Костін / УНІАН

27 липня Верховна Рада призначила нового генерального прокурора замість звільненої Ірини Вегнедиктової.

Верховна Рада дала згоду на призначення народного депутата від "Слуги Народу" Андрія Костіна новим генеральним прокурором України.

"Відповідне рішення було підтримано майже конституційною більшістю голосів - "за" проголосувало 299 народних обранців".

Маємо нового генерального прокурора - фото 211581
Костіна обрали за особистої присутності Президента

Раніше цього ж дня правоохоронний комітет Ради підтримала голосами 17 депутатів президентську постанову про призначення Костіна на посаду очільника ОГПУ.

Андрій Костін у 2010 був обраний депутатом Одеської міської ради від партії "Фронт змін", у 2019 році – депутатом Верховної ради від "Слуги народу". Костін подавався на главу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Утім, він вибув із конкурсу на етапі перевірки на доброчесність.

Як голова комітету з правової політики Костін відповідальний у парламенті за судову реформу. Щоправда, виходило в нього не дуже, втім, можливо, не він один у цьому винен.

Нагадаємо, 17 липня президент Володимир Зеленський відсторонив від виконання обов’язків генеральну прокурорку Ірину Венедіктову та керівника Служби безпеки Івана Баканова. Зеленський доручив виконання обов’язків генпрокурора Олексію Симоненку. Того ж дня у відеозверненні президент заявив, що правоохоронні органи нададуть оцінку діям і бездіяльності усіх посадовців, які неналежним чином виконують свої обов’язки, в тому числі у правоохоронних органах України, допустивши появу великої кількості зрадників.

Суспільне

Публикации