Махінації у портах та російські зв’язки головного портового чиновника країни

27.06.2017, 11:00
Морські порти - традиційні осередки корупції - фото 1
Морські порти - традиційні осередки корупції / 112

У новому розслідуванні журналістів програми "ЦРУ" 24 каналу йдеться про те, скільки грошей планують витратити чиновники на модернізацію портів через сумнівні конкурси та хто і як керує Адміністрацією портових крутіїв України.

За часів Януковича чиновники придумали окрему структуру - Адміністрація морських портів України, яка мала зайнятися модернізацією з подальшою приватизацією усіх портів країни. АМПУ нині очолює закордонний керівник, пройшло вже три роки, але корупційних схем у відомстві тільки більшає.

Один з чиновників, який викликає питання - Сергій Крижановський в Чорноморському порту. Профспілки забили на сполох, коли понад 100 мільйонів підприємства зависли у збанкрутілому "Платінум-банку", а фінансові показники порту пішли у мінус аж на 15 мільйонів лишень за перші два місяці 2017 року. У відповідь Крижановський спочатку намагався заборонити проведення мітингу.

Ще один скандал в порту Одещини - Південний очолює Максим Широков. Він підписував сумнівні контрактами на мільйони. Наприкінці грудня 2016 року Адміністрація порту оголосила тендер на днопоглиблення на один мільярд гривень.

У фіналі голандську фірму "Ван Оорд" відсторонили, а конкурс виграла "Ян де Нулл Україна" попри ціну на 100 мільйонів дорожче за конкурента. Пізніше тендер таки скасували.

Як чиновники налагоджують систему колективної безвідповідальності задля колективного збагачення - дивіться у розслідуванні агентів "ЦРУ" - "Махінації у портах та російські зв’язки головного портового чиновника країни":

24 канал

Публикации