Хто викликав Нацгвардію до Ратуші?

15.06.2016, 14:19
FAQ про Нацгвардію і Львів від Андрія Садового - фото 1
FAQ про Нацгвардію і Львів від Андрія Садового / ТСН

Мер Львова Андрій Садовий дає пояснення щодо звинувачень зі сторони Антона Геращенка.

FAQ про Нацгвардію і Львів

Мушу розставити всі крапки над «і» в цій історії.

Хто викликав Нацгвардію до Ратуші?

8 червня я офіційно звернувся до державних органів (ОДА, Нацполіція, Прокуратура, СБУ) з проханням забезпечити правопорядок під час засідання сесії 9 червня. Я також телефонував Авакову і повідомив його про загрозу безпорядків у Львові. Мав інформацію про плани захоплення міськради та зриву сесії. Подальші події наочно показали, що додаткова охорона була необхідна. Рішення щодо того, кого і скільки залучати приймали органи, які мають на це відповідні повноваження.

А як же ж лист на Авакова, який опублікував Геращенко?

Антон Геращенко сказав правду, але, як це часто буває, не всю.

Лист до Авакова з проханням про забезпечення охорони Ратуші силами Нацгвардії я скерував (УВАГА) 9 червня о 13:56 (доказ на фото). Тобто вже ПІСЛЯ всіх подій в Львівській міській раді. Ми домовились усно з керівництвом Нацгвардії, що чотири нацгвардійці в подальшому будуть залучені до охорони. Така практика є в інших містах.

садовий аваков

Чи оплачувала міськрада присутність Нацгвардії?

Ні. Правоохоронці діяли для забезпечення правопорядку в місті. Натомість, міська рада укладе з Нацгвардією угоду на залучення чотирьох гвардійців для охорони приміщення ЛМР в подальшому.

Звідки взялась інформація про те, що Нацгвардію до Львова наказав ввести Президент?

9 червня після подій в Ратуші мені передзвонив Президент, запитав як справи у Львові і повідомив, що напередодні увечері він мав розмову з керівником Нацгвардії генералом Аллеровим і дав йому команду максимально забезпечити порядок під час засідання міської ради. Саме це я і сказав в інтерв’ю «Українській правді».

P.S. Я не маю претензій до дій правоохоронців (в тому числі Нацгвардії) 9 червня у Львові. З технікою на Ринку це був звичайно перебор (на моє прохання її швидко забрали), але загалом хлопці діяли абсолютно адекватно. П’ятеро нацгвардційців отримали ушкодження, проти них використали сльозогінний газ. Всі, хто брав участь в штурмі Ратуші, спокійно ходять містом.

Допис Андрія Садового на Facebook, друкується без скорочень

Без Табу

Публикации