Готель-привид. Чому стоїть порожньою подільська «Рів'єра»?

23.12.2016, 13:35
3
Банкрутство чи реконструкція - так одразу і не скажеш - фото 1
Банкрутство чи реконструкція - так одразу і не скажеш / Без Табу

У київських забудовників з логікою погано зовсім: доки у спальних районах будують один в одного на головах та стягаються на кредити, у центрі стоять порожніми цілі будинки. Але у випадку з готелем «Рів'єра» на Поштовій площі, проблема, можливо, не лише у незграбному бізнес-плані.

Біля готелю аж під колонами біля входу, зрізаючи шлях, постійно ходять люди. Але застати когось, хто виходив би до будівлі чи виходив з неї, складно. Спочатку у внутрішньому дворі, посмикавши перед тим усі вхідні двері, натикаюся на охоронця, який чи то побачив через камери, як я тиняюся, чи то вийшов зустрічати сріблястий джип «Мерседес», що під'їхав до входу. Говорить неохоче: так, готель не працює, чому – це «не доречне питання», а ви хто? Журналіст, кажу – як майже завжди, коли питають прямим текстом. А, журналіст, до побачення. Ну до побачення.

Готель-привид. Чому стоїть порожньою подільська «Рів'єра»? - фото 27552

З парадного входу трохи збоку, з однієї з численних дверей виходить ще один чоловік. Його версія: готель вже два роки закритий через збитковість, всередині лише охорона та обслуговуючий персонал, шеф думав готель продавати, але поки що так. Хто шеф? – «Яка різниця?».

Готель-привид. Чому стоїть порожньою подільська «Рів'єра»? - фото 27558

Все-таки деякі люди «з офлайну» живуть у трохи паралельній реальності. При теперішньому розвитку технологій про шефа було запитано швидше для підтримки розмови.

Попередній пошук через сервіс «Юконтрол» виводить на феєричне судове рішення. Господарський суд Києва 15 вересня цього року ухвалив стягнути борг за позикою у розмірі 1 095 605 375 грн (1 мільярд з копійками - ред.) з ТОВ «Готель Менеджмент» на користь ПАТ «Венчурний закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Унібудінвест». У першій компанії мультимільйонер Леонід Юрушев є кінцевим бенефіціаром, у другій – уповноваженою особою. До того ж друга компанія є співзасновником ТОВ «НАСА», яка у свою чергу – співзасновник ТОВ «Ярославів Вал», чиїм проектом і є «Рів’єра». І кінцевий бенефіціар там також Юрушев.

Адреса засновника у описі однієї з цих компаній при цьому – без приватних подробиць – виглядає так: «Греція, Київ, вул. Городецького». Але хай йому, припиняємо дивуватись.

У розташованому поряд готелі Fairmont (згідно з даними видання Forbes, також юрушевському) співробітники розповіли, що «Рів’єра» справді не працює, але ніби тому, що там проводиться «реконструкція», а точніше - внутрішній ремонт.

Настільки протилежні версії часто – ознака того, що відбувається щось зовсім інше.

Всередині будівлі ідеально прибрано і порожньо, при цьому там, де це вдалося роздивитися ззовні, нічого не складено якимись купами – від функціонуючого готелю цей візуально відрізняється тільки тим, що нема клієнтів. Вікна ввечері не світяться, застати там людей – ми вже побачили, наскільки просто. Не хотілося би проводити паралелі зі схованкою сепаратистів у Святогірській Лаврі, але порожній готель у центрі міста, під горою, на якій стоїть будівля МЗС – це як мінімум мало би зацікавити. До цього ще й поряд, над входом до фунікулеру, закинутий будинок з побитими вікнами, металеві вагончики, незачинені на замок двері, що ведуть просто у пагорб. І до набережної Дніпра з причалами – метрів триста. Зважаючи, що Юрушев не завжди будував об’єкти сам, а й, наприклад, у чотири руки з ахметівською компанією «Еста», яка займалася реконструкцією ЦУМу – останній абзац можна перечитати ще раз, для закріплення.

Готель-привид. Чому стоїть порожньою подільська «Рів'єра»? - фото 27553

Готель-привид. Чому стоїть порожньою подільська «Рів'єра»? - фото 27554

Готель-привид. Чому стоїть порожньою подільська «Рів'єра»? - фото 27556
Готель-привид. Чому стоїть порожньою подільська «Рів'єра»? - фото 27557

Якщо ж це все – лише надмірна підозрілість, і реальною є версія щодо збитковості і марних спроб продати готель, то можна згадати про корпоративну відповідальність бізнесу. І на той час, поки питання з продажем якось вирішиться, заселити його, наприклад, переселенцями. Навряд чи вони якось незворотньо пошкодять інтер’єри – тим більше, що за порядком, як видно, там слідкують доволі добре.

Готель-привид. Чому стоїть порожньою подільська «Рів'єра»? - фото 27555
Без Табу
3

Публикации