Генсек ООН у Києві: говорили про зернову угоду та викрадення росіянами дітей

08 марта, 21:06
Антоніу Ґутерріш вже втретє в Києві - фото 1
Антоніу Ґутерріш вже втретє в Києві / ОПУ

Генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш прибув до Києва та зустрівся з президентом Зеленським.

Ґутерріш заявив, що надзвичайно важливо продовжити міжнародну угоду, яка дозволяє продовжити експорт зерна з охопленою війною України.

«Я хочу підкреслити критичну важливість продовження Чорноморської ініціативи щодо зерна після 18 березня і роботи над створенням умов для максимально можливого використання експортної інфраструктури через Чорне море, відповідно до цілей ініціативи», – сказав очільник ООН.

Президент України Володимир Зеленський також заявив, що для всього світу «критично необхідне» поновлення угоди. Угода буде автоматично продовжена 18 березня, якщо Москва чи Київ не заперечуватимуть. Документи були підписані з одного боку Росією, Туреччиною та ООН, з іншого – Україною, Туреччиною та ООН. Прямих домовленостей Москви і Києва з цього питання немає. Росія постійно шантажує світ можливою відмовою від угоди.

Крім зернової угоди, Зеленський обговорює з Ґутеррішем викрадення Росією дітей з України.

«Дуже важливо, що саме в Києві ми говоримо про те, як повернути мир і міжнародну безпеку, повну силу Статуту ООН – тим нормам, які однаково важливі для всіх народів на землі», – заявив він, оприлюднивши відео зустрічі.

Під час публічної частини зустрічі Зеленський подякував Ґутеррішу за діалог і підтримку України.

«Ми сьогодні зацікавлені, щоб не було голоду в світі, і наша спільна політика про те, щоб продовжити коридор Зернової ініціативи. Так само піднімали питання щодо пролонгації цієї ініціативи, деталі, як ми можемо ще допомагати світу й розширити цю ініціативу. Не вистачило часу, зараз на загальному колі обговоримо питання депортації дітей. Це дійсно гаряче питання. Я хотів би, аби деталі цього питання пояснила наша сторона», – сказав він.

Президент також зазначив, що сторони обговорили останні кроки щодо обміну полоненими.

 


Публикации