Донбас: чим Україна вразить на Оскар-2019

11.09.2018, 17:25
Донбас: що за фільм Україна надіслала на Оскар-2019 - фото 1
Донбас: що за фільм Україна надіслала на Оскар-2019

В Україні вже вибрали фільм, який буде представляти країну на врученні найбільш престижної кінопремії "Оскар-2019" в категорії "Фільми іноземною мовою". Всього було 6 фільмів-претендентів на право представляти Україну, але вибрано було "Донбас" режисера Лозниці.

В кінці серпня Оскарівський комітет в Україні вибрав фільм "Донбас", який прийме участь у боротьбі за головну кінонагороду світу Оскар-2019. Члени комітету вирішили, що він кращий за 5 інших претендентів - "Міф", "Брама", "Коли падають дерева", "Вулкан" і "Кіборги".

Зважаючи, що всі фільми отримали досить високу оцінку і міжнародні нагороди, оглядач Без Табу розбираєтся, чому переможцем став саме "Донбас".

Донбас: чим Україна вразить на Оскар-2019 - фото 146335

"Донбас" Сергія Лозниці став претендентом на номінацію Оскар-2019

29 серпня в кінотеатрі “Жовтень” відбувся прес-показ фільму "Донбас", який набрав найбільше голосів серед усіх претендентів на Оскар.

"Донбас" Сергія Лозниці набрав 9 балів: 6 основних та 3 додаткових (за участь у кінофестивалях класу "А", призи та статті у фахових міжнародних виданнях).

У "Вулкана" Романа Бондарчука – 4 бали (2 основних та 2 додаткових),

У стрічки Марисі Нікітюк "Коли падають дерева" – 4 бали (2 основних і 2 додаткових),

У "Кіборгів" Ахтема Сеітаблаєва – 1 бал.

“Те, що в нас болить, в багатьох країнах не чули. Цей фільм проллє світло на те, що відбувається на Сході України. Це одна з головних функцій цього фільму” - прокоментував Голова Українського Оскарівського комітету Алік Шпилюк остаточне рішення.

А й справді - те, що фільм досить актуальний на сьогодняшній день — це факт. А після перегляду можна сміливо сказати, що він емоційно впливає на глядачів і викликає певне розуміння сьогодення в Україні. Більше того, фільм знятий з неабиякою любов'ю до нашої країни. Це неможливо не відчути, продивляючись картину.

Перший заступник голови Держкіно Сергій Неретін, додав:

”Як на мене, це дуже логічний вибір. Я був внутрішньо переконаний, що саме цей фільм отримає путівку на Оскар”.

У фільмі зображуються реальні події, які відбувались на окупованих територіях Сходу України. Актори талановито відобразили кожного персонажа як в головних ролях, так і в другорядних. До речі акторський склад тішить око не менш ніж картинка фільму.

Список акторів фільму Донбас:

Донбас: чим Україна вразить на Оскар-2019 - фото 146342Акторка фільму Донбас - Олеся Жураковська

Заслужена артистка України - Олеся Жураковська. Народилась в Києві 13 серпня 1972 року. Навчалася у Москві в Російському університеті театрального мистецтва. Навчаючись в університеті отримала свій перший сценічний досвід, після закінчення вузу два роки пропрацювала у Московському драматичному театрі ім. Єрмолової. Пізніше повернулася до Києва. сьогодняшній день Працює у Київському академічному театрі драми і комедії на лівому березі.

Донбас: чим Україна вразить на Оскар-2019 - фото 146343Актор фільму Донбас - Георгій Делієв

Актор, художник, музикант, художній керівник театру “Маски-шоу” - Георгій Делієв. Народився у Херсоні 1 січня 1960-го року. Навчався в Одеському інженерно — будівельному інституті на архітектурному факультеті. Протягом студентських років активно займався пантомімою та клоунадою. На сьогоднішній день гастролює з гуртом «Delievs band» по містах України та інших держав.

Донбас: чим Україна вразить на Оскар-2019 - фото 146344

Акторка фільму Донбас - Тамара Яценко

Народна артистка України — Тамара Яценко. Народилась 19 серпня 1955р. В с. Горенка, Київська область. Закінчила театральну студію при Українському академічному драматичному театрі ім. Івана Франка у 1975р. В майстерні П. Нятко та П. Сергієнка. З 2003 по 2005 рік — директор - художній керівник Київського коледжу театру і кіно. Зараз працює у Київському драматичному театрі «Браво».

Донбас: чим Україна вразить на Оскар-2019 - фото 146345

Акторка фільму Донбас - Людмила Смородіна

Народна артистка України — Людмила Смородіна, народилася 7 серпня 1957 року в місті Кривий Ріг. З 1974 по 1978 роки вона студентка акторського факультету Київського державного інституту театрального мистецтва ім. Івана Карпенка-Карого. З 1 серпня 1978 року працює в Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка в Києві. Прима театру.

Донбас: чим Україна вразить на Оскар-2019 - фото 146783

Актор фільму Донбас - Вадим Дубовський

Оперний співак — Вадим Дубовський, у 2014 року прославився як "співаючий далекобійник" — автор та виконавець українських романсів і власних сатиричних віршів на мелодії радянських пісень. Свої відеокліпи записує за кермом великовантажного автомобіля і викладає в мережу Інтернет. Сам народився в Донецьку, пізніже уся родина перебралася в Росію, Ростовську область, ще пізніше до Києва.

Донбас: чим Україна вразить на Оскар-2019 - фото 146340

І дійсно радує те, що фільм “Донбас” вже має приз за кращу режисуру - відзнаку Канського фестивалю. Це художньо “сильний” фільм, який представляє усю драму української сучасності і в той же час зрозумілу історію про те, що відбувається з людською природою, яка перебуває в таких умовах. Нецензурна лексика як би дивно це не було, кожен раз була влучна і супроводжувала протягом усієї кінострічки, ніби підкидуючи дрова у вогонь і тим самим викликаючи певні емоціі.

Це помітив і російський кінокритик Антон Долін, який підтримав Україну після оккупації Росією Кріму та захоплення Донбасу

“Картина Лозницы состоит из череды ужасающе рельефных, гротескных, гиперреалистических фресок, мастерски снятых постоянным соратником режиссера оператором Олегом Муту. Формально они не связаны единым сюжетом, хотя связаны пространством... От смешного до кошмарного здесь меньше шага”, - розказав він про фильм.

Донбас: чим Україна вразить на Оскар-2019 - фото 146336

Продюсер фільму Катя Лачіна зазначила, що це видатна подія для всієї України і що Сергій Лозниця - найбільш знаковий сучасний режисер.

Вона розповіла, що активна робота над фільмом відбувалась всю зиму, частину осені і трохи весни у Кривому Розі. Бюджет склав 72 млн гривень. Звісно, для підвищення шансів на "Оскарі", необхідна безпосередньо рекламна кампанія в США, яка коштуватиме Україні від 50 до 100 тисяч$. А в жовтні 2018 фільм показуватимуть на фестивалі в Торонто в Канаді.

Як відомо, за правилами Американської кіноакадемії, фільм має бути в офіциійному прокаті безпосередньо в році номінування. Томуперегляди українського “Донбасу” відбуватиметься з 20 по 28 вересня в кінотеатрі “Жовтень”. Дивитись не те що варто, необхідно!

Донбас дивитись онлайн трейлер:

Чекатимемо на 1 жовтня, а саме вирішального списку фільмів на Оскар.

Валерія Мойсак для Без Табу

Без Табу

Публикации