Created with Sketch.

Дорога не для всіх: Які наслідки матиме ДТП за участю кортежу Порошенка

10:30

Автор Без Табу про те, як вплине ДТП на Інститутській на рейтинг Петра Порошенка і на повагу до нього.

Президент Порошенко та його оточення за майже чотири роки багато що зробили вперше в історії України. Причому деякими дивними досягненнями вони примудряються щиро пишатися. Рекордне падіння гривні по відношенню до долара та євро? Нічого, подякуйте нам, що хоча б у межах 30 зараз, а не по 100. П’ять траншів від МВФ за одну президентську каденцію? Зате ж рішучі реформи запустили, а повертати ці позики можливо і не нам вже доведеться. Але це все серйозна економіка, і не кожен виборець тут допетрає, хто правий, а хто винний. Публічна поведінка – це вже щось інше та цікавіше.

За останні чверть століття ми звикли сварити політиків за те, що на автошляхах правила дорожнього руху для них відрізняються від тих, яких має дотримуватися простий люд. За часів президентства Януковича Київ двічі на день перетворювався на суцільний затор, оскільки колишній завгар бажав потрапити на роботу та додому без найменших ускладнень. Порошенко вирішив не повторювати деяких помилок попередника, але світлофори під час руху президентського кортежу вимикають як в столиці, так і в провінції. І вчора це призвело до того, що вперше за 26,5 років Незалежності одна з машин кортежу президента збила громадянина.

Відео – авто з кортежу Порошенка збиває людину

На відео обставини дорожньої пригоди виглядають цілком зрозуміло, але не всі. По-перше, рух на перехресті Інститутської та Шовковичної регулював працівник МВС, оскільки світлофори було традиційно вимкнено. По-друге, ця ділянка київських автошляхів дійсно не є швидкісною. Проте для отримання серйозних травм під час зіткнення з таким авто і 30 км/год буде достатньо. Але там точно було не 30 км/год.

Авто, що збило людину на Інститутській / фото - Главком

Втім, спершу треба звернути увагу на інше. Подивіться, як реагують на надзвичайну подію присутні навколо. Регулювальник руху першим кидається на допомогу постраждалому. Поліцейський патруль, який, власне, й збив дідугана, теж активно допомагає старому, який дивним чином не втратив свідомість до приїзду швидкої. Чи була якась реакція з боку решти кортежу? Ага, блаженні ті, хто вірує. Лише за годину в АП зрозуміли, що треба бодай спробувати зімітувати співчуття.

Підказка президенту від журналістів - як треба вести себе у подібній ситуації

Але президентський речник Цеголко через намагання зробити все якнайкраще шмальнув, образно висловлюючись, з рушниці у ногу і собі, і патрону. А як накажете інакше розцінювати репліку «незалежно від сигналу регулювальника, йдеться про літню людину»?

На Банковій таким чином фактично визнали дурною та недієздатною чималу частку електорату, на яку президентські політтехнологи щиро покладаються в контексті виборів-2019. Бо навіщо ж тоді масово підвищувати пенсії людям, які шановному гаранту годяться якщо не в батьки, то точно в старші брати/сестри. Інші ручні пропагандисти теж, до речі, не їдять хліб задарма. Не вистачає лише згадки про роботу постраждалого у внутрішніх військах за часів СРСР.

Зірка порохоботів Мірослав Олєшко стає на захист президента. Краще б цього не робив

З точки зору репутації Порошенко зараз має лише один правильний алгоритм дій. Спершу доведеться навідати постраждалого в лікарні та сплатити всі його рахунки – до цього навіть якийсь банановий диктатор міг би додуматися. А от далі за планом лишаються кроки, на які Петро Олексійович навряд чи охоче погодиться. В найкращому випадку це пересування столицею на автомобілі в режимі звичайного громадянина. В найгіршому – кілька показових поїздок на метро з ретельним висвітленням у пригодованих ЗМІ. Саме кілька, а не одна, оскільки необхідність створити ілюзію серійності ніхто не скасовував.

Звісно, можна довго згадувати про те, що постраждала літня людина теж порушила правила дорожнього руху, коли вирішила невчасно перебігти з одного боку вулиці на інший. Але в даному випадку це швидше наслідок, а не причина. Президент Австрії Алекс ван дер Беллен, який нещодавно запрошував українського колегу на Віденський бал, якось перебивається без кортежів та вимикання світлофорів. Він навіть машинами представницького класу не користується в побуті, віддаючи перевагу бюджетним моделям. А найвідоміший, мабуть, шведський політик Улоф Пальме за життя і взагалі вважав за потрібне пересуватися Стокгольмом пішки або підземкою. Без жодної охорони, зауважте. Хоча в підсумку для нього це й скінчилося погано.

Про зміни світогляду, з якими нині всім нам жити

Але родзинка в тому, що ДТП на Інститутській вплине на рівень поваги до президента, а не на його рейтинг. За майже чотири роки правління підґрунтя для перемоги на всіх політичних фронтах підготували настільки якісно, що навіть невеличке падіння не видаватиметься жорстким та болючим. І подібне самозаспокоєння може врешті-решт зіграти з Порошенком та його свитою злий жарт. Ні, не наступного року, а дещо пізніше, проте одного дня коза таки прийде до воза. І пригадають президенту цю байдужість на рівні з іншими прорахунками. Маргінальні проросійські діячі, до речі, вже почали використовувати цей прокол задля власного піару.

Маргінали не мовчать

Поки ж лише доводиться переконуватися в тому, що нашому політикуму ще довго повзти до рівня західних стандартів щирості та публічності.

З повагою,

Гриць Якович Вареник, літературознавець


Другое на тему
Стоит ли ждать от России повторения ударов МБР?
США також дозволили Україні використовувати ракети Storm Shadow для ударів углиб Росії
Зеленський представив План стійкості України
Предложения партнеров