До Києва несподівано прибув Орбан

02 июля, 14:14
Історична зустріч - фото 1
Історична зустріч / Віктор Орбан

Вранці 2 липня до Києва з неоголошеним візитом прибув угорський прем'єр Віктор Обран, відомий своєю любов'ю до Путіна та постійним бажанням викручувати руки Україні.

Президент України Володимир Зеленський і Орбан провели переговори в Києві.

Як повідомляє глава Офісу президента Андрій Єрмак, для цього візиту було «багато зроблено».

«Важлива розмова про майбутнє Європи, безпеку, міжнародне право, Формулу миру», – написав він у телеграмі, додавши спільне фото Зеленського і Орбана.

Також пресслужба Орбана спільне фото з Зеленським. «Мета угорського головування – сприяти вирішенню викликів, які стоять перед Європейським Союзом. Тому моя перша поїздка привела до Києва», – зазначається у підписі.

Пізніше на спільній пресконференції Орбан попросив Зеленського про режим тимчасового припинення вогню на фронті, ніби повторюючи відому фразу українця "надо просто перестать стрелять".

"Війна, в якій ви зараз живете, дуже інтенсивно впливає і на безпеку Європи. Ми дуже високо цінимо усі ініціативи пана президента Зеленського заради досягнення миру. Ці ініціативи потребують багато часу. Саме через правила міжнародної дипломатії вони ускладнені і я попросив пана президента подумати про те, чи не можна трошки інакше піти. Зробити перерву. Перервати вогонь і потім продовжити, почати перемовини", - заявив прем'єр Угорщини Віктор Орбан під час спільного брифінгу із президентом Володимиром Зеленським.

Втім, це залежить не від України - ми є жертвами нападу Росії, яка нині має ініціативу на фронті та є ініціатором вогню.

Візит Орбана, який є критиком західної військової допомоги Україні, відбувається через день після того, як Угорщина взяла на себе ротаційне головування в Раді Європейського союзу.

Радіо Свобода

Публикации