До Києва мчить потужний європейський десант політиків
Канцлер Німеччини Олаф Шольц, президент Франції Еммануель Макрон та прем'єр Італії Маріо Драгі завітають до Києва.
Про потужний десант з європейських політиків першого ешелону пише італійське видання La Stampa
Шольц, Макрон та Драгі своєю поїздкою таким чином хочуть продемонструвати європейську єдність та підтримку України. Шольц, Макрон та Драгі також публічно виступають за дипломатичне врегулювання війни Росії проти України, паралельно надаючи і військову допомогу Києву. Німецький та французький лідери регулярно дзвонять російському диктатору Володимиру Путіну, намагаючись переконати його здійснити ті чи інші гуманітарні місії та припинити війну.
Візит має відбутися 16 червня перед самітом G7 та напередодні висновку Єврокомісії про кандидатство України на вступ до ЄС.
Остаточно рішення мають розглянути на саміті 23-24 червня. Очікується, що України таки отримає статус кандидата в члени ЄС. Іншого в Україні просто не зрозуміють.
Еммануель Макрон був згоден на візит лише після парламентських виборів у Франції, які відбудуться 12 червня. Водночас CNN повідомляло з посиланням на джерело, що Макрон може ухвалити рішення про відвідини України після рішення Євросоюзу про надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС.
Макрон 3 червня говорив, що не відкидає свого візиту до України найближчим часом, але заявляв, що готовий відвідати Україну лише в тому разі, якщо це принесе користь.
Шольц до останнього часу уникав візиту в Україну. Він також заявляв, що хоче відвідати Київ лише з конкретною метою, а "не для фотосесії".
Натомість минулого тижня він подорожував Західними Балканами, щоб продемонструвати підтримку Косову, Сербії, Албанії, Північній Македонії, Чорногорії та Боснії на їхньому шляху до вступу в ЄС.
Велика Британія поповнила українські запаси ракет Storm Shadow
До України завітали дощі та холодна погода
Київський ТРЦ Gulliver закрили і невідомо, коли відкриють
Cуд взяв під варту колишнього очільника «Укренерго»
Ефект санкцій: греки почали відмовлятися возити руську воєнну нафту
Євросоюз ухвалив 19‑й пакет санкцій із забороною на руський ЗПГ